Flower Power – kwiaty za elektroodpady

29 maja na parkingu przy Centrum Ursynów (ul. Puławska 427) odbędzie się akcja „Flower Power – rozdajemy kwiaty za elektroodpady”. Za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie mieszkańcy Ursynowa będą mogli otrzymać sadzonki roślin. Wydarzenie jest kontynuacją działań z lat ubiegłych, a jego celem jest zachęcenie ursynowian do zachowań proekologicznych. Odbędzie się ono w godzinach 10.00-15.00.

„Flower Power –- rozdajemy kwiaty za elektroodpady” to wspólna inicjatywa Urzędu Dzielnicy Ursynów, ASEKOL PL oraz Unibail-Rodamco-Westfield.

— Sytuacja pandemiczna uniemożliwia nam już po raz drugi zaproszenie mieszkanek i mieszkańców na wiosenny piknik „Ursynowskie Kwiaty”, tradycyjnie organizowany w maju. Nie chcemy jednak zaprzepaścić ważnego przesłania edukacyjnego tego wydarzenia. Dlatego wraz z partnerami zewnętrznymi organizujemy w tym roku taką samą akcję, wymiany elektroodpadów na sadzonki roślin — mówi Bartosz Dominiak, zastępca burmistrza Ursynowa. — Tak jak podczas pikniku, będzie można przynieść elektroodpady i w zamian otrzymać sadzonki do posadzenia na balkonie, działce czy w ogródku — dodaje.

— Spółka Unibail-Rodamco-Westfield od wielu lat angażuje się w działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju. Tym razem na terenie Centrum Ursynów współorganizujemy zbiórkę elektrośmieci. Tego typu akcje są szczególnie ważne, ponieważ nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego, lecz także zwiększają świadomość wśród konsumentów — mówi Piotr Brzozowicz, dyrektor Centrum Ursynów.

— Recykling to proces, w którym możemy odzyskać cenne surowce. Nie byłby on jednak możliwy bez zaangażowania gospodarstw domowych w selektywną zbiórkę odpadów. Baterie, sprzęt elektryczny i elektroniczny są oznaczone symbolem przekreślonego kosza, który informuje, że po zużyciu nie można go wyrzucić łącznie z innymi odpadami. Firma ASEKOL angażuje się w tworzenie systemu selektywnej zbiórki elektrośmieci i baterii oraz późniejszego recyklingu. Dla mieszkańców rozwijana jest sieć czerwonych kontenerów na drobne elektroodpady, a specjalnie oznakowane samochody realizują odbiory z firm i instytucji. ASEKOL uważa również, że akcje zbiórkowe są ważnym elementem systemu edukacji i impulsem dla selektywnej zbiórki, dlatego zaprasza do udziału w tej akcji — tłumaczy Mirosław Baściuk, dyrektor zarządzający ASEKOL PL.

Zasady udziału w akcji
Zbiórce podlegają urządzenia oznaczone znakiem przekreślonego kosza, kompletne, nie zdemontowane:

  • Mały sprzęt (np. suszarka, mikser, toster, waga kuchenna lub łazienkowa, klawiatura, myszka, słuchawki, telefon, kamera, odbiornik radiowy, dron, młynek do kawy, zabawki elektryczne);
  • Średni sprzęt (np. telewizor/monitor, mikrofala, odkurzacz, komputer, laptop, tablet, kuchenka elektryczna, drukarka, wiertaka i inne elektronarzędzia, ekspres do kawy, grill elektryczny, sprzęt muzyczny i sportowy);
  • Duży sprzęt (np. lodówka, pralka, suszarka do ubrań, zmywarka, piekarnik, klimatyzator, kominek elektryczny);

Wymiana elektroodpadów na sadzonki roślin będzie odbywać się na zasadzie przeliczenia na kupony liczby dostarczonych elektroodpadów:

  • Mały sprzęt = 1 KUPON
  • Średni sprzęt = 2 KUPONY
  • Duży sprzęt = 3 KUPONY
  • 20 sztuk baterii = 1 KUPON

1 kupon wymieniany będzie na 1 sadzonkę pelargonii!

Regulamin akcji „Flower Power –- rozdajemy kwiaty za elektroodpady” dostępny na stronie: www.chursynow.pl
Przypominamy, że na co dzień elektroodpady można oddawać w wyznaczonych do tego miejscach. Informacje dostępne TU.

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.