Filmowe oblicza Korei

Filmowe oblicza Korei

Klub Koreanistów Hwangsae we współpracy z Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie oraz Welcome Center UAM serdecznie zaprasza do udziału w trzeciej z serii projekcji filmów koreańskich. Zaplanowane seanse są jednym z wydarzeń prowadzących do obchodów 20-lecia utworzenia kierunku filologia koreańska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Gwarantujemy różnorodną tematykę prezentowanych filmów.

Wydarzenie otworzył film „Służąca” (2016) w reżyserii Park Chan Wooka. Następnie zaprezentowałyśmy Państwu kinowy hit: „Parasite”, w reżyserii Bong Joon Ho. Oba seanse cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród widowni, za które serdecznie dziękujemy.

Tym razem pragniemy Państwa zaprosić na trzecią z serii projekcji filmów koreańskich, podczas której zaprezentujemy film „Szpieg” w reżyserii Yoon Jong-bina.

Yoon Jong-bin to południowokoreański reżyser, twórca między innymi filmu „Nameless Gangster” oraz popularnego wśród użytkowników platformy Netflix serialu „Święci od narkotyków”.

Film „Szpieg” to wyjątkowa opowieść o Korei w latach 90. Państwo to jest ostatnim pogrążonym w zimnej wojnie krajem, a rozwój broni jądrowej dodatkowo potęguje napięcie. W takich okolicznościach były oficer wojskowy, pracujący dla południowokoreańskiego wywiadu – Park Suk-young, zostaje wysłany na tajną szpiegowską misję do znajdującego się w Korei Północnej obiektu jądrowego. Dzięki swoim staraniom mężczyzna zdobywa zaufanie klasy rządzącej. Udaje mu się również potwierdzić duży międzykoreański kontrakt. Tytułowy szpieg wie, że nic już nigdy nie będzie takie samo w chwili, gdy odkrywa, że obie Koree łączą tajne układy, ingerujące w południowokoreańskie wybory prezydenckie.
Klub Koreanistów Hwangsae to koło naukowe działające przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Koło tworzy społeczność akademicka studentów filologii koreańskiej. Misją klubu jest promowanie koreańskiej kultury tradycyjnej oraz współczesnej.
Aby umilić Państwu seans filmowy, zostaną przygotowane koreańskie słodycze i przekąski. W planach mamy zarówno prelekcję, jak i dyskusję po zakończeniu projekcji.

Filmowe oblicza Korei
Miejsce: Welcome Center, ul. Święty Marcin 78 Poznań
Data: 13.12.2022r.
Godzina: 17:00

FB-klik
[link do zapisów poniżej]

Uprzejmie prosimy o przesyłanie zgłoszeń za pomocą poniższego formularza:
🔗
https://forms.gle/dzfZVdLNAsvuadm96
Wydarzenie jest w pełni darmowe.
*z powodu ograniczonej liczby miejsc prosimy o wypełnienie formularza jedynie osoby zdecydowane na udział w projekcji
*kategoria wiekowa filmu: od 16 lat