Filmoterapia on-line – rozmowa o filmie “Lato 1993”

„Lato 1993” to czarująca i niebanalna podróż w czasie. Film, który doceniła publiczność na całym świecie, w idealnych proporcjach wzrusza i bawi. Carla Simón, wyróżniona Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale, z wyczuciem portretuje proces przeżywania straty i ekscytację towarzyszącą budowie nowej rodziny. Jej film łączy w sobie ciepło i błogość z intensywnymi emocjami czasu dorastania. „Lato 1993” to film, który udowadnia, że szczęście można znaleźć wszędzie – wystarczy się rozejrzeć.

O filmie porozmawiają on-line psycholożki MARTYNA HARLAND i MONIKA BORZYM, które przekonują, że obejrzane dziś „Lato 1993” będzie miało na nas terapeutyczny wpływ.

Mamy wrażenie, że dzisiaj wszyscy jesteśmy bezradni podobnie jak 6-letnia Frida, bohaterka filmu. Straciliśmy kontrolę nad życiem. Bo sytuacja, w której się znaleźliśmy, nosi znamiona wydarzenia traumatycznego – jest obecne zagrożenie życia, a ludzie mają poczucie grozy. Czujemy żal, bo coś utraciliśmy – o tym dzisiaj będziemy chciały porozmawiać. Zapraszamy 25 marca, o godz. 18.00 na fanpage Nowe Horyzonty

W jaki sposób ten film może być dla nas terapeutyczny? Pięknie pokazany jest tu proces otwierania się na to, co przynosi życie. Od złości, smutku i łez do akceptacji. Brzmi aktualnie, prawda?

więcej o filmie:
bit.ly/2wreoMc

do obejrzenia już teraz on-line:
www.cineman.pl/vods/vod.1917
vod.pl/filmy/lato-1993-caly-film-online/brr5e8t
vod.toya.net.pl/titles/332214

MARTYNA HARLAND
Psycholożka Uniwersytetu SWPS, autorka projektu Filmoterapia.pl i dziennikarka filmowa. Prowadzi rubrykę filmoterapeutyczną w magazynie „Sens”, gdzie co miesiąc rozmawia o aktualnych premierach filmowych z Grażyną Torbicką. Jako dziennikarka współpracuje z „Gazetą Wyborczą Magazynem Świątecznym”. Tworzy ogólnopolski cykl kinowy „Filmoterapia z Sensem”. Prowadzi zajęcia z filmoterapii na Nowym Filmoznawstwie USWPS.

MONIKA BORZYM
Wokalistka jazzowo-soulowa, stypendystka uczelni Frost School of Music w Miami i Los Angeles Music Academy. Jest również psychoseksuolożką specjalizującą się w tematyce kobiecości i ciała. Ukończyła Uniwersytet SWPS, aktualnie bada impulsywność sprawców przestępstw seksualnych. Mama pięciomiesięcznego Edka.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.