24. Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy Warszawa 2016

W dniach 9-11 września 2016 roku, odbędzie się w Warszawie 24. Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy. Sprawdźcie jakie wydarzenia będą towarzyszyć festiwalowi.

PROGRAM

9 września (piątek)

Park Szczęśliwicki (w centralnej części parku, obok Stoku Narciarskiego)

godz. 19:00 „Komedianci” Teatr Pantomimy Mimo (Polska)
Przedstawienie opowiada historię grupy ulicznych aktorów, którzy od dawna nie prezentowali swych umiejętności przed publicznością, przemieszczając się jedynie z miejsca na miejsce swoim wędrownym wozem- mieszkaniem. Pewnego dnia całkiem niespodziewanie pojawiają się obserwatorzy, zaczyna się spektakl. Spektakl, w którym rzeczywistość sceniczna miesza się z osobistymi relacjami artystów, tworząc zaskakujące sytuacje. Spektakl, w czasie którego na oczach widzów ożywają dawne pasje i dawne miłości. Czy przedstawienie musi się skończyć? I co tak naprawdę jest  prawdziwą rzeczywistością oglądanych artystów? W spektakl zostały wplecione sceny odtworzone z legendarnego filmu Komedianci (oryg. Enfants du paradis) Marcela Carné z 1945 roku.

godz. 20:00 „Ostatni bastion” Wędrujące lalki pana Pezo (Rosja)

godz. 21:00  „Ja gore” Teatr Akt (Polska)
„Spektakl, w którym  współczesne środki animacji ogniowej, połączone z elementami teatru i cyrku tworzą opowieść o fenomenie ognia i jego potężnej mocy. Podstawową naturą ognia jest oczyszczenie, zniszczenie, unicestwienie, energiczność, seksualność, siła – to żywioł z jednej strony twórczy, z innej destrukcyjny.”. 

10 września (sobota) 

Rynek Nowego Miasta

godz. 19:00 „Serce Polski” Circus Ferus
Konferansjer zapowiada główną ideę odbywającego się „wydarzenia artystycznego” – będzie nią konkurs, który wyłoni to, co jest kwintesencją polskiej mentalności, najlepiej oddaje ducha narodu. Tak więc wyselekcjonowane grupy z całego kraju stają ze sobą w szranki, by jak najtrafniej wyrazić istotę polskości.

godz. 20:00 „Ostatni bastion” Wędrujące lalki pana Pezo (Rosja)

11 września (niedziela)

Park Szczęśliwicki  (w centralnej części parku, obok Stoku Narciarskiego)

godz. 17.00 „Trollowisko” Teatr Pinezka (strefa dziecka)

Teatr Akt
teatrakt


godz. 19:00 „Śmietnik” Teatr Akt (strefa dziecka)
„Zabawny spektakl familijny, w którym tytułowy „bohater” staje się miejscem spotkania ludzi i bezużytecznych rzeczy.”

godz. 21:00 „Quo Vadis” Oratorium
Odwołane z przyczyn niezależnych od organizatora. Data ponownego wystawienia zostanie podana w późniejszym terminie.

Rynek Nowego Miasta

godz. 17:00 „Noe” Walny-Teatr (Polska)
„Oryginalnie zrealizowana, piękna opowieść o muzyku – demiurgu, którzy zabiera widzów w niezwykłą podróż do krainy wyobraźni.
Tytułowy bohater – dyrygent staje przed zadaniem poprowadzenia koncertu na podstawie partytury o znamiennym tytule „Potop”. Niestety członkowie orkiestry przerażeni zapisem treści utworu uciekają, a osamotniony maestro – aby nie zawieść oczekiwań publiczności – zaczyna improwizować. I tak na oczach widzów pojawiają się instrumenty- zwierzęta, a wśród nich: żyrafa-fortepian, kangur-kontrabas czy słoń-suzafon, z których wkrótce popłyną przepiękne dźwięki.”.

Teatr KTO
peregrinus

godz. 18:00 „Peregrinus” Teatr KTO (Polska)
„To – inspirowany twórczością  poetycką T.S. Eliota – wędrujący spektakl uliczny o jednym dniu  z życia współczesnego człowieka. Everyman XXI wieku, którego egzystencja „zawieszona” jest pomiędzy Domem a Pracą w korporacji,  „drogę przez życie” identyfikuje z „drogą do pracy”.

godz. 19:00 „Przedwczorajsze historie”Teatr Pantomimy Mimo (Polska)
Przedstawienie opowiada historię grupy ulicznych aktorów, którzy od dawna nie prezentowali swych umiejętności przed publicznością, przemieszczając się jedynie z miejsca na miejsce swoim wędrownym wozem- mieszkaniem. Pewnego dnia całkiem niespodziewanie pojawiają się obserwatorzy, zaczyna się spektakl.

Teatr Snów
remus

godz. 20:00 „Remus” Teatr Snów (Polska)
„To opowieść o samotności niepozornego, a bogatego duchem człowieka, który nie godzi się z zastanym i podejmuje walkę o zmiany w najbliższym otoczeniu. ”  

Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy jest wydarzeniem artystycznym o międzynarodowym zasięgu realizowanym w miejskiej przestrzeni publicznej Warszawy od 1993 roku. W 2016 roku odbędzie się XXIV edycja Festiwalu. Co roku gromadzi on artystów z Polski i ze świata oraz wierną publiczność. Prezentacje z dziedziny sztuk performatywnych, a w szczególności teatru tworzą wyrazisty i barwny kalejdoskop doświadczeń i przemyśleń artystycznych zaprezentowanych na otwartej scenie Warszawy, jej ulicach, placach, skwerach i w parkach.

Strona Organizatora http://sztukaulicy.pl/pl/

Impreza towarzysząca Uliczne Jedzenie – Odnośnik do wydarzenia 
oraz strona na FB
 https://www.facebook.com/Festiwal-Sztuka-Ulicy-120167784662142/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.