Festiwal Przemiany 2021 – Klimat nas zmienia

„Klimat nas zmienia”. Tak brzmi hasło tegorocznego Festiwalu Przemiany, podczas którego przeanalizujemy różne strategie wyjścia z kryzysu klimatycznego. Nie obawiajcie się, nie będziemy straszyć nadciągającą katastrofą. Przeciwnie – skupimy się na najskuteczniejszych metodach jej uniknięcia.
 
Zapraszamy Was na trzy dni pełne spotkań z ekspertami i ekspertkami, paneli dyskusyjnych, wykładów. W programie także doświadczenia VR-owe, minigaleria sztuki, kino Przemian z doskonałymi filmami dokumentalnymi, festiwalowa kawiarnia z menu, którego spróbujecie tylko w ten weekend. Zaprosimy Was też na wieczory DJ-skie.
 
Szczegółowy program pojawi się już niebawem!
***

Przemysłowe emisje CO2 negatywnie wpływają na klimat. W tej kwestii od kilku dekad w nauce panuje konsensus. Jednym z najważniejszych działań prowadzących do rozwiązania kryzysu klimatycznego jest w związku z tym odejście od paliw kopalnych i stworzenie możliwie najmniej emisyjnego systemu energetycznego. Konsensus w nauce nie przekłada się jednak na konsensus polityczny. Okres transformacji to czas niepokoju, niepewności i wątpliwości.

Czy transformacja energetyczna i inne globalne działania, mające na celu rozwiązanie kryzysu klimatycznego, to także transformacja kulturowa? Kim są negacjoniści klimatyczni, którzy robią wszystko, by spowolnić walkę z globalnym ociepleniem? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas festiwalu.

Tematy festiwalowe:
  • zaufanie do nauki i źródła wiedzy o zmianie klimatu
  • ślad węglowy
  • transformacja energetyczna
  • elektromobilność i zmiany w transporcie
  • sprawiedliwość klimatyczna
  • geoinżynieria
  • metale rzadkie (zarówno w kontekście OZE, jak i technologii cyfrowych)
  • protesty klimatyczne i dialog międzypokoleniowy
Zapraszamy, 8-10 października 2021!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.