Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie 2020

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie 2020

Jeżeli zawsze ciekawiło Cię, co kryją fasady krakowskich kamienic i jakie historie mają do opowiedzenia ich mieszkańcy, nie zastanawiaj się dłużej – przyjdź i rozgość się na Festiwalu Otwarte Mieszkania.

Podczas Festiwalu udostępniamy do zwiedzania wyjątkowe wnętrza, a także umożliwiamy poznanie ich właścicieli. Większość przestrzeni stanowią wnętrza niedostępne na co dzień, a wśród nich prywatne mieszkania, domy i pracownie artystyczne, po których oprowadzają ich gospodarze.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Ponownie będzie okazja do spojrzenia na swoje miasto z zupełnie innej perspektywy podczas spaceru nad dachami Krakowa czy wysłuchania niezwykłego koncertu, który w tym roku rozbrzmi w jednym z krakowskich ogrodów. Z kolei najmłodsi uczestnicy Festiwalu będą mogli dać upust swojej wyobraźni, sprawdzając się w roli projektanta w ramach warsztatów dla dzieci.

Choć prace nad tegoroczną edycją pokrzyżował nam wybuch pandemii i nie odbyła się tradycyjnie w maju, podjęliśmy decyzję o przełożeniu jej w czasie. Mamy poczucie, że po ostatnich miesiącach spędzonych w odosobnieniu, jeszcze ważniejsze staje się spotkanie z drugim człowiekiem, a otwartość oraz zaufanie leżące u podstaw FOMu są nam właśnie teraz potrzebne jak nigdy wcześniej.

Chcemy Was jednak zapewnić, że dopełnimy wszelkich starań, żebyście podczas Festiwalu czuli się nie tylko mile widziani, ale też bezpieczni. Dlatego w trosce o Wasze zdrowie będziemy na bieżąco monitorować sytuację epidemiczną w kraju i dostosowywać jego formę do aktualnych rozporządzeń sanitarnych.
Z tego względu zastrzegamy, że zależnie od rozwoju sytuacji zapowiadane wydarzenia mogą odbywać się off-line lub on-line.

NA CZYM POLEGA FESTIWAL?
Podczas dwóch weekendów lipca właściciele i projektanci prywatnych mieszkań otworzą podwoje swoich oraz zaprojektowanych przez siebie domów. Oprowadzając po nich uczestników Festiwalu, opowiedzą o miejscu, w którym żyją, historiach rzeczy, które ich otaczają oraz wszystkim tym, co czyni ich mieszkanie domem.
Zwiedzanie mieszkań oraz wydarzenia towarzyszące będą odbywać się w grupach w określonych godzinach wskazanych w programie festiwalu.

GDZIE ZNAJDĘ PROGRAM FESTIWALU?
Szczegółowy program tegorocznej edycji zostanie opublikowany na naszym kanałach w mediach społecznościowych oraz na stronie www.fomkrakow.pl najpóźniej na tydzień przed Festiwalem. Przedtem zapowiedzi poszczególnych wydarzeń i miejsc pojawiać się będą na naszym facebookowym i instagramowym profilu.

JAK MOGĘ WZIĄĆ UDZIAŁ?
Wstęp na Festiwal jest bezpłatny, natomiast ze względów organizacyjnych, na wydarzenia obowiązują zapisy. Rejestracja będzie dostępna na stronie www.fomkrakow.pl na kilka dni przed wydarzeniem.

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

18-26 lipca 2020

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.