Festiwal Orkiestr Wojskowych Warszawa 2017

Festiwal Orkiestr Wojskowych Warszawa 2017.

W piątek i sobotę, 23-24 czerwca 2017 roku, koncertami promującymi rozpocznie się 4. Festiwal Orkiestr Wojskowych. Pierwszy odbędzie się w Amfiteatrze Parku Sowińskiego na Woli, drugi w Łazienkach Królewskich. Tegorocznymi uczestnikami wydarzenia będą m.in. orkiestry wojskowe z Grecji i Białorusi.

Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie Koncert Galowy w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar. W niedzielę, 25 czerwca br. o godz. 16.00, na Torwarze zaprezentują się najlepsi, polscy i zagraniczni muzycy w mundurach, którzy biorą udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych w kraju oraz na świecie.

Wystąpią orkiestry wojskowe z Wrocławia, Siedlec, Dęblina, a także Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego, która zaprezentuje się w pokazie musztry paradnej. Dodatkowo festiwal uświetnią swoim występem: Orkiestra Reprezentacyjna Greckich Sił Powietrznych i Orkiestra Wojskowa Sił Zbrojnych Białorusi.

Repertuar występów oraz pokazy musztry to prawdziwy majstersztyk, wysoki poziom artystyczny, który zawsze jest gorąco przyjmowany przez publiczność. Wojsko zagra nie tylko utwory marszowe ale także rozrywkowe klasyki m.in.: „Careless Whisper” Georgea Michaela, „Rock Around The Clock” Billa Haleya czy „The Girl from Ipanema” młodszemu pokoleniu znane z wykonania Amy Winehouse. Podczas festiwalu będzie można także usłyszeć polskie melodie serialowe, specjalną wiązankę na tę okazje przygotowała Orkiestra Wojskowa z Dęblina. Od rocka po klasykę, poprzez swing, blues, jazz, a także muzykę filmową i rozrywkową.

W finale Koncertu Galowego 4. Edycji Festiwalu Orkiestr Wojskowych Warszawa 2017, planowany jest występ wszystkich 250 artystów żołnierzy w utworze „Lassus Trombone” muz. Henry Fillmore gdzie solo na puzonach zagrają laureaci konkursu o miano najlepszego puzonisty w Wojsku Polskim. Pierwszy ze zwycięskiej czwórki zaprezentuje się również w utworze „Colossus of Columbia” przy akompaniamencie wszystkich muzyków w mundurach. Na zakończenie usłyszymy wiązankę pieśni ułańskich, grać będą orkiestry, a do śpiewania zaproszona zostanie widownia. Organizatorzy planują ustanowić rekord we wspólnym śpiewaniu orkiestr wojskowych z cywilami. Pożegnamy się w utworze Warszawianka, który znany jest szerszej publiczności z defilad wojskowych organizowanych podczas najważniejszych świąt państwowych.

Od 4 lat Dowództwo Garnizonu Warszawa organizuje to show. W tym roku współorganizatorem jest Wolskie Centrum Kultury oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Obrony Narodowej. Ubiegłoroczna edycja festiwalu zgromadziła blisko 2 000 widzów, 400 muzyków.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

23 czerwca (PIĄTEK), g. 19.00 ODBĘDZIE SIĘ KONCERT INAUGURACYJNY:

Orkiestra Greckich Sił Powietrznych i Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia
Amfiteatr Parku Sowińskiego na Woli

24 czerwca (SOBOTA), g. 18.00 ODBĘDZIE SIĘ KONCERT PROMUJĄCY:

Orkiestra Wojskowa Sił Zbrojnych Białorusi i Orkiestra Wojskowa z Dęblina
Amfiteatr Muzeum Łazienki Królewskie

25 czerwca (NIEDZIELA), g. 16.00 KONCERT GALOWY
Hala TORWAR

Orkiestra Wojskowa z Siedlec, Orkiestra Greckich Sił Powietrznych, Orkiestra Wojskowa z Dęblina z Kompanią Reprezentacyjną Sił Powietrznych z Dęblina, Orkiestra Wojskowa Sił Zbrojnych Białorusi, Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia oraz Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego.

Wstęp wolny

źródło: materiały organizatora

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.