Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu [PROGRAM]

Festiwal Niepodległa 2021
Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu 2021
Spotkajmy się znów 11 listopada na Krakowskim Przedmieściu, by wspólnie cieszyć się naszą niepodległością! Muzyka, tańce, zajęcia dla dzieci czy lśniące karoserie oldtimerów – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zapraszamy dużych i małych na warszawskie Krakowskie Przedmieście i pobliskie dziedzińce Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Sztuk Pięknych i Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu!

Program:

SCENA MUZYCZNA
https://fb.me/e/109N2oFEC
(pełny program dziedzińca Uniwersytetu Warszawskiego)

SCENA DLA DZIECI

https://fb.me/e/1cFin74IT
(pełny program dziedzińca Akademii Sztuk Pięknych)

SCENA TAŃCÓW POLSKICH

https://fb.me/e/2zUiN611r
(pełny program dziedzińca Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego)
 
ATRAKCJE ULICZNE
  • Ojcowie Niepodległości mówią
    – To wyjątkowa szansa na podróż w czasie: co godzinę z balkonu Hotelu Bristol przemówią do nas Józef Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński i Wojciech Korfanty!
  • Wystawa zabytkowych powozów konnych – Na dziedzińcu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zobaczycie niezwykłe perełki!
  • Koncerty muzyczne Brass Bandów – Żywiołowe koncerty uliczne zobaczycie w godzinach 14:30-18:45 przed Hotelem Europejskim od strony ul. Ossolińskich, przed Domem bez Kantów, Restauracją Browarmia na schodach, na Skwerze na rogu ulicy Karowej i na placu przed pomnikiem Mikołaja Kopernika
  • Balkonowe koncerty muzyczne – W godzinach 14.45-18.45 – balkon Pałacu Czartoryskich-Potockich, balkon Hotelu Bristol
 
WIRTUALNY TEATR HISTORII „Niepodległa”
Mobilne muzeum pełne hologramów, makiet i technologii VR
– zobaczcie z nami jak wyglądała Polska w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości!
– zapraszamy w godzinach 12.00-20.00, parking przy Hotelu Europejskim (między ul. Ossolińskich a ul. gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza)
 
MUZEUM UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO
Wystawa Wojskowego Biura Historycznego przybliża dokumentacja archiwalną dotyczącą przebudowy Pałacu Saskiego w latach 1923-1933
 
GALERIA KORDEGARDA
Wystawa „Enigma. Zagadka rozwiązana” przygotowana we współpracy Muzeum Historii Polski i Narodowego Centrum Kultury
– krótkometrażowy film „Enigma. Mamy nowiny”
 
GRA „TAJNA MISJA”
Gra Muzeum Historii Polski w Ogrodzie Saskim w godz. 10:00–16:00 (ostatni start o godz. 14:30). Aby wziąć udział w grze, należy wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny na stronie muzhp.pl.
11 listopada 2021 roku Dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego zamieni się na jeden dzień w przestrzeń muzyki dla wszystkich pokoleń! Wydarzenie jest częścią bezpłatnego Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu.
KONCERTY
14:00-14:15 – Magda Bereda
14:15-15:30 – Bitamina
15:45-17:00 – Dawid Kwiatkowski
17:15-18:30 – Paweł Domagała
18:45 -20:00 – Grubson
Wszystkie koncerty dostępne będą także na żywo w Internecie: w wydarzeniu i na kanale YouTube Niepodległej.
 
PARADY MUZYCZNE
Parada taneczna z motywem przewodnim polki
– 14:00-14:20, 17.45-18.00
Na chodniku przy bramie UW zobaczycie pokazy tańców śląskich, warmińskich i krakowiaka w wykonaniu grup dziecięco-młodzieżowych z Zespołu Pieśni i Tańca Warszawianka.

Parada muzyczna
– 15.15-15.30, 16:30-16:45, 18.00-18.15
Porywająca Orkiestra Dęta Mykanów z mażoretkami i Młodzieżowa Orkiestra Echo Gór z Kasinki Małej pod dyrekcją Wojciecha Szczypki ruszą z małego dziedzińca UW przez bramę główną na Krakowskie Przedmieście, gdzie idąc w kierunku ulicy Nowy Świat okrążą pomnik Mikołaja Kopernika, później idąc w kierunku MKDNiS wrócą na teren UW.

Parada taneczna z motywem przewodnim poloneza
– 15:45-16:00, 17:30-17:45
Na chodniku przy bramie UW zatańczą Zespół Pieśni i Tańca Warszawianka, Grupa Żywy Teatr, Mażoretki z orkiestrą Mykanów oraz tancerze z Liceum z Buska-Zdroju.

Parada finałowa

– 19.15-19.30
Muzycy ruszą z małego dziedzińca UW, bramą główną wejdą na Krakowskie Przedmieście, gdzie idąc w kierunku ulicy Nowy Świat okrążą pomnik Mikołaja Kopernika, później idąc w kierunku MKDNiS wrócą na teren UW.

Pełny program na stronie:
 https://niepodlegla.gov.pl/…/festiwal-niepodlegla-na…/

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022
Projekt finansowany ze środków budżetu państwa w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.