Festiwal Incydent Liryczny

Pierwszy z finałowych koncertów piątej edycji Festiwalu Incydent Liryczny odbędzie się 29 kwietnia 2017 roku w Promie Kultury Saska Kępa. Młodzi artyści z całej Europy zaśpiewają utwory takich kompozytorów jak Chopin, Czajkowski, Schubert, czy Mozart. Każdy z uczestników zaśpiewa obowiązkowo utwór z języku polskim.

Festiwal Incydent Liryczny to międzynarodowy projekt, który na celu ma promowanie młodych śpiewaków oraz muzykę polską. Zapoczątkowany w 2013 roku pod nazwą Wiosenny Wieczór Pieśni i Opery wspiera młodych wokalistów, którzy łączą w sobie talent, miłość do muzyki i nieprzeciętną siłę przekazu emocji.

Festiwal składa się z dwóch części. W części zagranicznej promujemy muzykę polskich kompozytorów. Młodzi artyści z prestiżowych europejskich uczelni muzycznych zmagają się, często po raz pierwszy, z repertuarem w języku polskim. Utwory są dobierane we współpracy z wolontariuszami Fundacji Incydent Liryczny, którzy zapewniają również artystom profesjonalną opiekę nad poprawną wymową. Część polska projektu ma na celu promocję artystów u progu kariery. Jest swoistym oknem na świat dla wielu z nich. Podczas rekrutacji zwracamy przede wszystkim uwagę na przekaz emocjonalny i osobność sceniczną kandydatów.

Piąta edycja projektu przyniesie wiele nowego. Dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Muzyczną w Genewie możliwa będzie organizacja pierwszego koncertu w Szwajcarii, który odbędzie się w Neuchâtel 25 marca. Tradycyjnie Festiwal zawita 23 kwietnia do Lyonu, a także 7 kwietnia do Biblioteki Polskiej w Paryżu. Zagraniczna część projektu zostanie zwieńczona uroczystym koncertem i galą w siedzibie Ambasady RP w Paryżu. Dzięki współpracy z Ambasadorem RP we Francji Panem Dariuszem Wiśniewskim najlepsi artyści uczestniczący w Festiwalu zaprezentują się w paryskim Pałacu Monaco.

Część polska projektu, która wywodzi się bezpośrednio z idei Wiosennego Wieczoru Pieśni i Opery rozpocznie się 29 kwietnia w Warszawie. Koncert finałowy, a zarazem jubileuszowy, odbędzie się 30 kwietnia tradycyjnie w Klubie Marynarki Wojennej Riwiera w Gdyni.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc.
Szczegóły na festival.ilfound.com


29 kwietnia 2017,  godz. 17:00
Prom Kultury Saska Kępa ul. Brukselka 23

Odnośnik do wydarzenia na FB

źródło: materiały organizatora

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.