Festiwal Canaletta w Zamku Królewskim w Warszawie

Festiwal Canaletta w Zamku Królewskim w Warszawie

Festiwal Canaletta w Zamku Królewskim w Warszawie 15–16 października 2022 r.

Już od 23 września w Zamku Królewskim w Warszawie można podziwiać dzieła jednego z najwybitniejszych XVIII-wiecznych twórców pejzaży miejskich w ramach wystawy monograficznej Bernardo Bellotto. W 300. rocznicę urodzin malarza. 15 i 16 października natomiast zapraszamy na wspólne świętowanie w ramach pełnego specjalnych atrakcji Festiwalu Canaletta.

W sobotę 15 października od godz. 20.00 zapraszamy na nocne zwiedzanie wystawy. O tej niecodziennej porze w zamkowych wnętrzach na zwiedzających czekać będą wolontariusze, którzy chętnie opowiedzą o wybranych dziełach i eksponatach.

W niedzielę 16 października zapraszamy od godz. 10.00. Tego dnia na naszych gości czeka wiele atrakcji. Będą to m.in. oprowadzania z kuratorami wystawy dr. Arturem Badachem i Magdaleną Królikiewicz, a także warsztaty rodzinne Malarska podróż z mistrzem Canalettem.

Dobra zabaw zapowiada się też na placu Zamkowym, gdzie wspólnymi siłami przy użyciu puzzli XXL postaramy się ułożyć wizerunek obrazu Bellotta Widok na Krakowskie Przedmieście od strony Kolumny Zygmunta w ogromnym powiększeniu.

Odwiedzającym Zamek tego dnia polecamy także film dokumentalny pt. Canaletto. Miasto jako scena, który będzie prezentowany w Sali Kinowej. Jest to włosko-niemiecko-austriacka produkcja z 2022 r. z udziałem ekspertów specjalizujących się w tematyce Bernarda Bellotta. Opowiada o drodze życiowej i artystycznej malarza, uważanego za najlepszego wedutystę XVIII wieku.

15 i 16 października wstęp na wystawę oraz na wszystkie atrakcje w promocyjnej cenie 15 zł.

Program Festiwalu Canaletta

15.10. Sobota

Nocne zwiedzanie wystawy w godz. 20.00–24.00 (ostatnie wejście o godz. 23.00)

Akcja „Opowiadam o obrazach”

16.10. Niedziela

Dzień atrakcji  w godz. 10.00–17.00 (ostatnie wejście o godz. 16.00)

11.00 i 14.00 Malarska podróż z mistrzem Canalettem – warsztaty rodzinne

11.00 i 14.00 Oprowadzania kuratorskie z niespodzianką – oprowadzają dr Artur Badach i Magdalena Królikiewicz

Film „Canaletto. Miasto jako scena”, reż. Leif Karpe, Christoph Goldman, Włochy/Niemcy/Austria, 2022 r., Sala Kinowa. Wejście na podstawie biletu do Zamku z dnia 16 października. Liczba miejsc ograniczona.

12.00–14.30 – Akcja „Puzzle na Placu”. Przed Zamkiem układamy puzzle XXL, przedstawiające Canaletta Widok na Krakowskie Przedmieście od strony Kolumny Zygmunta

Ponadto: animacje z edukatorami w Przestrzeni Działań Twórczych, akcja „Opowiadam o obrazach”, druki edukacyjne.

Bilety do nabycia on-line i w kasie Zamku.

źródło: materiały prasowe


Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama