Farmakologiczne leczenie uzależnienia od narkotyków – gdzie szukać pomocy?

Zmiana zachowania, niekontrolowana agresja, ziemista skóra, podkrążone oczy oraz ślady po nakłuciach – te i wiele innych objawów mogą świadczyć o uzależnieniu od narkotyków. Wbrew stereotypom problem ten nie dotyka tylko osób z marginesu, a coraz częściej młode osoby z tzw. „dobrych domów” czy pracowników korporacji.

Aby ograniczyć skutki odstawienia narkotyku i łatwiej poradzić sobie z tzw. zapanowaniem nad głodem narkotykowym warto zwrócić się o pomoc do certyfikowanych gabinetów leczenia uzależnień. Jednym z nich jest czynna 24h na dobę placówka Meditus w siedzibą z Lublinie, która stosuje leczenie narkotykowe znanym w USA lekiem – Naltrexone hydrochloride, wczepianym pod skórę za pomocą specjalnego implantu. Przed aplikacją leku pacjent musi przejść całkowitą detoksykację oraz kompleksowe badania, które zakwalifikują go do rozpoczęcia terapii. Co istotne, musi on wyrazić chęć podjęcia leczenia oraz pozostać w min. tygodniowej „czystości”. Lek, całkowicie bezpieczny i certyfikowany posiada wiele pozytywnych opinii zarówno wśród pacjentów jak i w środowisku lekarskim. Osoby go przyjmujące nie odczuwają tak wiele negatywnych działań związanych z odstawieniem opioidów i szybciej wracają do normalnego funkcjonowania, o ile w tym czasie zachowają 100% abstynencji. W innym przypadku lek wywoła niepożądane skutki takie jak zawroty głowy czy wymioty. Po aplikacji podskórnego implantu zaleca się ok. dwutygodniową rekonwalescencję.

Specjaliści pracujący w gabinecie Meditus kompleksowo wspierają pacjentów oraz ich bliskich dając możliwość odbycia konsultacji prawnej oraz opiekę psychologa, który wskaże jaką formę pomocy wybrać. Często najlepszym rozwiązaniem dla pacjenta jest zastosowanie terapii (grupowej lub indywidualnej) oraz farmakologii. Takie połączenie daje największe szanse na wyjście z nałogu, gdyż pozwala na dogłębną analizę przyczyn sięgnięcia po narkotyki, a do najczęściej spotykanych należą chęć ucieczki od problemów, akceptacja środowiska czy ciekawość.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.