Farben Lehre + Iraas Band w DOK Ursynów

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Farben Lehre + Iraas Band w DOK Ursynów.

FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 13 płyt studyjnych: “Bez pokory”, “My maszyny”, “Insekty”, “Zdrada”, “Atomowe zabawki”, “Pozytywka”, “Farbenheit”, “Snukraina”, “Ferajna”, “Achtung 2012”, “Projekt PUNK”, “Trzy dekady”, “Stacja Wolność”, koncertowa kaseta “Samo życie”, trzy oficjalne dvd: “Przystanek Woodstock 2006”, “Punky Reggae live 2008”, “Przystanek Woodstock 2013 – Projekt PUNK” oraz liczne kompilacje.

Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl, . W ostatnich 15 latach FL zagrało ponad 1500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilka latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową.

Żywiołowe koncerty zawsze grane “na maksa” to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od piętnastu lat zespół gra blisko 100 koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz za jego granicami. Aktualnie muzycy podczas koncertów promują swoją najnowszą płytę studyjną “Stacja Wolność”, która ukazała się na początku września 2018 roku

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to “Anioły i demony”, “Dobranoc”, “Erato”, “Ferajna”, “Handel”, “Helikoptery”, “Judasz”, “Matura” , “Spodnie z GS-u”, “Stacja Wolność” czy “Terrorystan”.

SKŁAD:
Wojciech Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Gerard Klawe – perkusja

www.farbenlehre.plocman.pl (strona zespołu)
FB Farben Lehre: www.facebook.com/farbenlehreofficial

FB DOK Ursynów: www.facebook.com/dokURSYNOW

24.01.19 / czwartek – godz. 19:00
DOK URSYNÓW, ul. Kajakowa 12b
FARBEN LEHRE + IRAAS BAND

Wstęp wolny

IRAAS BAND:

W międzyczasie piosenka „Szpital” jak i piosenka „Na Barykady” (wersja DEMO) zyskały spory rozgłos na portalu YT za sprawą wykorzystania ich do dwóch odcinków programu „Niekryty Krytyk”.
W 2014 r. zespół własnym sumptem wydał minialbum „EP”, na której znalazły się piosenki
w wersji demo, takie jak: „Szpital”, „Strzelaj”, „Więzienie – Drugie Życie”, „Sarajewo”, „Zbyt Szybko” i „Korpo Damy”. Inicjatywa ta przekonała Zygmunta „Muńka” Staszczyka do zaproszenia zespołu, jako support na dwa koncerty T. Love z cyklu: „Prymityw 2014” (Radom i Częstochowa).
Po bardzo miłym przyjęciu przez publiczność, jak i lokalne media, IRAAS BAND wystąpił
w następnym roku na otwarciu pola namiotowego na festiwalu Jarocin 2015. W tym roku zespół miał również przyjemność, wystąpić w programie „Teleexpress” u Marka Sierockiego ze swoim teledyskiem do piosenki „Więzienie – Drugie Życie”, który kręcony był w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce.
Zespół w swojej historii miał frajdę występować na jednej scenie z wieloma zespołami
o uznanym dorobku muzycznym, jak choćby: Kult, Armia, Farben Lehre, Kobranocka, Shamboo, Ilusion i wcześniej wspomniany T. Love.
Utwory zespołu charakteryzują szorstkie melodie miejskich dzielnic w formie rapsodii rockowej, ozdobione punkowym zacięciem. Teksty nawiązują do szeroko rozumianego buntu wymierzonego „naszej” rzeczywistości, wyrażonego w bezpośredni gitarowy sposób. Piosenki niepozbawione energii, „brudu”
i ciekawego przekazu, wprowadzają słuchacza w interesujący stan ducha i ciała, najlepiej odczuwalny na występach na żywo.

W grudniu 2017 r. zespół wystąpił w audycji „Makakofonia” w Antyradiu, gdzie udzielił wywiadu i zagrał na żywo 6 piosenek
18 grudnia 2017 r. – wydanie debiutanckiej płyty „Oszukana Generacja”
27 grudnia 2017 r. – premiera suplementu do płyty w postaci singla „Na Barykady”
Maj 2018 – zespół wyłoniony w głosowaniu słuchaczy zagrał na Juwenaliach Warszawskich MEGAWAT 2018
Sierpień 2018 – występ na Pol’and’Rock Festiwal (dawny Woodstock) na Scenie Viva Kultura
Październik 2018 – premiera teledysku do piosenki „IV Liceum” w przedsięwzięciu T. Cover na 35-lecie zespołu T. Love

Płyta “Oszukana Generacja”: https://independentdigital.lnk.to/hOn_M

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.