Fantastyczne wrażenia dla całej rodziny, czyli Bajkowy Ogród Świateł w Warszawie

Ogrody Światła
Ogrody Światła

Na mapie Warszawy pojawiło się niezwykłe miejsce, które zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. To Bajkowy Ogród Świateł – wystawa stworzona na motywie „Królewny Śnieżki”, która przyciąga setki rodzin z maluchami. Jeśli szukasz więc przestrzeni do kreatywnego spędzenia czasu ze swoją pociechą wieczorową porą, sprawdź, czego możesz się spodziewać!

Bajkowe Ogrody Świateł – co to właściwie jest?

Bajkowe Ogrody Świateł to wystawy dla całych rodzin, które przenoszą w świat magicznych krain. Otwierają się aż na 4 miesiące, na sezon jesienno-zimowy. Zostały zorganizowane tak, aby zarówno rodzic, jak i dzieci spędzili miły czas pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Każdy z ogrodów został oparty na motywach konkretnej baśni, m.in. „Królewny Śnieżki” (w Warszawie), „Piotrusia Pana” (w Krakowie) czy „Alicji w Krainie Czarów” (w Gdyni). Bramy do ogrodów otwierają się tuż po zmroku, kiedy to świetlane instalacje staja się doskonale widoczne. Wchodząc na wystawę, już od samego początku można podziwiać idealnie zaaranżowaną przestrzeń, przyrodę i architekturę. Oczom odwiedzających ukazują się wysokiej jakości figury oraz instalacje świetlne. Całość uzupełniona jest atrakcjami multimedialnymi oraz oprawą dźwiękową, które pozwalają przenieść się w bajkowy świat.

Szczegóły wydarzenia na eBilet.pl (https://www.ebilet.pl/kategorie/ogrod-swiatel/)

Dlaczego warto wybrać się do Bajkowych Ogrodów Świateł?

Przede wszystkim Bajkowe Ogrody Świateł to unikalne i jedyne w swoim rodzaju miejsca. Wprawdzie w wielu miastach w Polsce spotkasz instalacje świetle. Musisz jednak wiedzieć, że zupełnie nie da się ich porównać do tego, co znajdziesz w ogrodach inspirowanych najpopularniejszymi baśniami świata. To przede wszystkim przestrzeń, która została stworzona tak, aby już od pierwszego kroku wciągnąć malucha i rodzica do magicznego świata.

Ponadto Bajkowe Ogrody Świateł:

  • są kreatywnym i ekscytującym sposobem na spędzenie wolnego czasu,
  • pozwalają walczyć z jesienną i zimową nudą, kiedy to ilość atrakcji na świeżym powietrzu jest bardzo ograniczona,
  • dają możliwość przeniesienia się do bajkowego świata i poznawania szczegółów najbardziej popularnych opowieści,
  • pozwalają miło spędzić czas w rodzinnym gronie i wzmocnić więzi pomiędzy maluchami a rodzicami.

Bajkowy Ogród Świateł w Warszawie – wystawa z Królewną Śnieżką

W tym roku motywem przewodnim Bajkowego Ogrodu Świateł w Warszawie będzie „Królewna Śnieżka” autorstwa braci Grimm. Rozpocznie się ona 28 października 2022 roku, a skończy 26 lutego 2023 roku. To oznacza, że przez prawie 4 pełne miesiące takie postaci jak tytułowa Królewna Śnieżka, ale także Zła Macocha, Krasnoludki i Książę będą czekać na całe rodziny. Wystawa odbędzie się na terenie PAN Ogrodu Botanicznego na ul. Prawdziwka 2.

Wystawa z Królewną Śnieżką rozpoczyna się tuż po zapadnięciu zmroku. Warto zarezerwować sobie na nią chociaż godzinę, ponieważ na miejscu czekają na Ciebie prawie 30 instalacji świetlnych oraz pokaz laserowy z oprawą dźwiękową. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowano także gry i zabawy. Na terenie Bajkowego Ogrodu Świateł można także skorzystać z photo pointów, które znajdują się na całym terenie wystawy. Dzięki temu będziesz mógł(mogła) uwiecznić rodzinną wyprawę na klimatycznym zdjęciu.

I co najważniejsze! Pomimo tego, że Bajkowy Ogród Świateł zawiera wiele atrakcji, to wcale nie jest drogi. Bilet normalny na cały sezon kosztuje tylko 59 zł, ulgowy – 55 zł, natomiast dzieci poniżej 100 cm wzrostu wchodzą za jedyne 1 zł. Dzięki temu w niskiej cenie będziesz mógł zabrać swoje pociechy do bajkowej krainy nawet kilka razy w trakcie jesiennych i zimowych wieczorów.

Bilety na eBilet.pl (https://www.ebilet.pl/biznes/pozostale/ogrod-swiatel-krolewna-sniezka/)

Bajkowe Ogrody Świateł w Gdyni, Krakowie i Chorzowie

Bajkowe Ogrody Świateł to nie tylko „Królewna Śnieżka” w Warszawie. Są one organizowane także w innych, dużych miastach. Jeśli zachwyciła Cię warszawska aranżacja, możesz również zabrać swoje dziecko do:

  • Bajkowego Ogrodu Świateł inspirowanego „Alicją w Krainie Czarów” w Gdyni,
  • Bajkowego Ogrodu Świateł inspirowanego „Piotrusiem Panem” w Krakowie,
  • Bajkowego Ogrodu Świateł inspirowanego „Pinokio” w Chorzowie.

/artykuł sponsorowany/