Facebook przekaże granty warszawskim firmom

Facebook przeznaczy 1,3 mln zł na wsparcie małych i średnich warszawskich firm w walce ze skutkami pandemii. Patronat nad programem objął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zgłaszać się można od 29 września do 8 października.

Prezydent Trzaskowski o warszawskich firmach w czasie pandemii – wideo

Facebook chce pomóc warszawskim przedsiębiorcom w odbudowie działalności, cyfrowej transformacji i pokonaniu trudności związanych z pandemią. – Ograniczenia związane z pandemią uderzyły szczególnie w małe i średnie firmy. Prawie jedna czwarta polskich firm obecnych na Facebooku spodziewa się trudności z płynnością finansową. A 18 proc. z nich zdecydowało się na redukcję zatrudnienia. Dostrzegamy te trudności i chcemy wspierać naszą lokalną, warszawską społeczność i podzielić się narzędziami, które mogą jej pomóc w tych niepewnych czasach  – mówi Jakub Turowski, szef zespołu ds. polityki publicznej Facebooka w Polsce.

Program został objęty honorowym patronatem prezydenta m.st. Warszawy. – Małe i średnie przedsiębiorstwa to motory napędowe gospodarki, także warszawskiej. Jako miasto od samego początku pandemii wprowadziliśmy rozwiązania mające na celu pomoc przedsiębiorcom w przetrwaniu tego trudnego okresu: ulgi, znaczące obniżki opłat, m.in. czynszów, bezpłatne porady. Dzięki zaangażowaniu naszych urzędników wypłaciliśmy już ponad miliard złotych z tzw. tarczy antykryzysowej – mówi Rafał Trzaskowski

–  Cieszę się, że dzięki programowi grantowemu Facebooka warszawscy przedsiębiorcy mogą sięgnąć po dodatkową pomoc, a nasze miasto zostało uwzględnione w programie obok takich miast jak Londyn, Oslo, Zurych czy Dublin – podkreślił prezydent Warszawy.

1,3 mln zł dla firm z Warszawy

Jednym z elementów wsparcia Facebooka dla małych i średnich firm jest globalny program grantowy na kwotę 100 mln dolarów. Ma pomóc ponad 30 tys. małych firm w ponad 30 krajach. Od dziś jest on dostępny również dla podmiotów z Warszawy, gdzie znajduje się polskie biuro Facebooka.

Wśród warszawskich firm zostanie rozdystrybuowane ponad 1,3 mln zł. Granty obejmują bezpośrednią pomoc finansową oraz kupony reklamowe i mają za zadanie wesprzeć firmy w przetrwaniu tego trudnego roku oraz w odbudowie i transformacji działalności.

Terminy i warunki zgłoszeń

Zgłoszenia do programu można wysyłać od godz. 10:00, 29 września do 18:00, 8 października. Już dziś przedsiębiorcy mogą wejść na stronę www.Facebook.com/GrantsforBusiness. Mogą na niej sprawdzić czy spełniają kryteria przyznawania grantów oraz być na bieżąco z rozwojem programu. Za rozpatrywanie wniosków i przyznawanie dotacji będzie odpowiedzialna firma Deloitte.

Aby ubiegać się o udział w programie, firma musi:

– zatrudniać od 2 do 50 pracowników;

– prowadzić działalność od co najmniej roku;

– znajdować się w trudnej sytuacji w związku z pandemią COVID-19;

– być zarejestrowana w Warszawie.

Poza bezpośrednim wsparciem finansowym małe firmy potrzebują pomocy w przystosowaniu się do nowej rzeczywistości. W związku z tym Facebook uruchomił online swój program szkoleniowy Boost with Facebook i udostępnił wszystkim polskim przedsiębiorcom darmowe webinary oraz inne zasoby szkoleniowe na temat działalności w Internecie.

Więcej informacji nt. sytuacji małych firm w czasie pandemii znajdą Państwo na stronie badania State of Small Business.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.