EWA BEM z kwartetem Jagodzińskiego

Ewa bem jazz na starowce

EWA BEM z kwartetem Jagodzińskiego zainauguruje 28. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce

W sobotę, 2 lipca 2022 roku rozpocznie się w Warszawie 28. edycja popularnego festiwalu i potrwa do 27 sierpnia 2022 roku. Rynek Starego Miasta ponownie stanie się  koncertowym sercem Warszawy i przez 2 miesiące  wakacyjne bić będzie w rytmie  jazzu.

Jest jedynym w Polsce tego typu festiwalem o międzynarodowym zasięgu  adresowanym do szerokiej publiczności o całkowicie bezpłatnej formule. Przez 27 lat istnienia festiwal wykreował wielu artystów ale także własną publiczność gromadząc około miliona publiczności. 

W tegorocznym wydaniu wystąpią  polskie i międzynarodowe gwiazdy jazzu , będą  jazzowe odkrycia, wyjątkowe projekty i powroty legendarnych formacji.

W tę sobotę o godzinie 19:00 Festiwal otworzy niekwestionowana, pierwsza Dama Polskiego Jazzu, Ewa Bem z towarzyszeniem kwartetu Andrzeja Jagodzińskiego w składzie:

Ewa Bem – wokal

Andrzej Jagodziński – fortepian

Robert Majewski- trąbka

Adam Cegielski – kontrabas

Czesław” Mały” Bartkowski – perkusja

Wśród tegorocznych, polskich akcentów na festiwalu m.in.: Marcin Wasilewski Trio En Attendant ( 20 sierpnia) usłyszymy ostatni, nagrodzony Fryderykiem album tria En attendant  nagrany dla prestiżowej wytwórni ECM, wystąpi Young Power New Edition  Freedom ( 6 sierpnia)   legendarny  zespół  jazz – rockowy skupiający w swoich szeregach najwybitniejszych polskich jazzmanów i muzyków rockowych młodego pokolenia,  Kacper Smoliński Quintet  (16 lipca ) uznany wirtuoz  harmonijki ustnej o intrygującym brzmieniu  zagra w zespołem złożonym z czołowych polskich muzyków jazzowych.

Program festiwalu tu – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.