Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek 2018

Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek 2018.

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbędzie się w dniach 6-21 października 2018 roku. Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę. Nie inaczej jest w tym roku. Mamy nadzieję, że pobijemy zeszłoroczny rekord i zorganizujemy najwięcej wydarzeń spośród innych europejskich państw.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: events.codeweek.eu.

Kilka prostych kroków i Twoje wydarzenie znajdzie się na mapie, czyli zostanie wliczone do europejskiego rankingu.

Kto może zorganizować takie wydarzenie? Każdy! Ty, Twoi znajomi, nauczyciele, samorządowcy, pasjonaci komputerów i książkowe mole, wielbiciele nowych technologii i ci, którzy są z nimi na bakier. Wszyscy. Jak ma wyglądać takie wydarzenie? Niezależnie od poziomu zaawansowania organizatora zasada jest jedna: spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Jako wydarzenie możesz zgłosić lekcje informatyki, warsztaty z robotami, spotkanie ze znajomymi podczas, którego będziesz rozwiązywał zagadki logiczne z przyjaciółmi czy dyskutować o nowych technologiach. Tu liczy się zapał i dobre chęci.

Idziemy na rekord

Tylko w ramach zeszłorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce odbyło się ponad 2200 wydarzeń, zorganizowanych przez 846 podmiotów. Szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe a także osoby prywatne. Oznacza to, że co około 9 minut startował nowy warsztat. W tym roku nie możemy być gorsi.

Znaczna część ubiegłorocznych wydarzeń została zorganizowana przez amatorów programowania, osoby zainteresowane tematem, ale bez większego doświadczenia.

Jak to zrobić?

W naszym wyzwaniu, które oficjalnie nazywamy #CodeWeekPLchallenge2018, mogą wziąć udział wszyscy – dziennikarze, urzędnicy, nauczyciele, bibliotekarze, sklepikarze, informatycy i lekarze. Każdy! Jak to zrobić? Oto krótka instrukcja:

1. Zaplanujcie wydarzenie w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli pomiędzy 6 a 21 października 2018 r.

2. Nagrajcie filmik, na którym opowiecie, co planujecie zrobić.

3. Oznaczcie go #CodeWeekPLchallenge2018 i wrzućcie na swój profil na Facebooku lub w innych mediach społecznościowych.

4. Rzućcie wyzwanie innym, niech nie będą gorsi 🙂

5. Zgłoście wydarzenie na www.codeweek.eu/events

Dołącz już dziś

CodeWeek to organizowana na terenie całej Europy, społeczna inicjatywa, dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.

Zasada jest jedna: niezależnie od kompetencji spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Liczy się zapał i dobre chęci.

Scenariusze przykładowych zajęć, a także więcej informacji o tym dlaczego warto uczyć programowania i o samym Europejskim Tygodniu Kodowania, znajdziecie na stronie www.koduj.gov.pl

– Tylko w ramach zeszłorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce odbyło się ponad 2200 wydarzeń, zorganizowanych przez 846 podmiotów. Szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe, a także osoby prywatne. Oznacza to, że co około 9 minut startował nowy warsztat. W tym roku nie możemy być gorsi – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Znaczna część ubiegłorocznych wydarzeń została zorganizowana przez amatorów programowania, osoby zainteresowane tematem, ale bez większego doświadczenia – dodaje.

Niespodzianka!

Dla wciąż nieprzekonanych o tym, że warto włączyć się w CodeWeek, mamy dodatkową zachętę. Nagrody! Pierwsze tysiąc zgłoszeń otrzyma Cody Roby – grę planszową, która ułatwia naukę kodowania i ćwiczy logiczne myślenie. Cody Roby pozwala wykorzystać naturalną skłonność do zabawy i zachęca do poznania tajników programowania. Możesz ją wykorzystać w trakcie zorganizowanych w ramach CodeWeek wydarzeń. Kto pierwszy, ten lepszy.

W związku z tym nie zwlekaj, już teraz wejdź na stronę www.codeweek.eu/events i zarejestruj swoje wydarzenie. Mamy dwa tygodnie żeby zaprosić całą Polskę do wspólnej zabawy!

Do dzieła!

Wszystkich zainteresowanych inicjatywą CodeWeek zapraszamy do kontaktu:

Facebook: Code Week Pl, Twitter: @codeweekpl, tel. 22-380-86-98, mail: karolina.olejak@nask.pl, www.koduj.gov.pl

źródło: MC

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.