Europejski Dzień bez Samochodu 2017. Darmowa komunikacja w Warszawie

W piątek, 22 września 2017 roku w całym mieście po raz kolejny świętowany będzie „Europejski Dzień bez Samochodu 2017”.

Tego dnia – zgodnie z uchwałą Rady m.st. Warszawy – korzystanie z komunikacji miejskiej oraz parkingów P+R będzie bezpłatne. A szczegółowe informacje o  EDbS można znaleźć m.in. na reklamach na tyłach  autobusów oraz burtach składów tramwajowych kursujących po stolicy.

Przez cały tydzień trwać będzie również gra miejska „Misja Smog Off”.

Jeśli kochasz Warszawę, lubisz ją zwiedzać i poznawać, jeśli przyjemność sprawia ci bycie aktywnym i rozwiązywanie zagadek, zgłoś się do gry miejskiej „Misja Smog Off” i pomóż nam walczyć ze smogiem w stolicy.

O co chodzi w tej grze? Pomiędzy 16 a 22 września 2017 roku na uczestników gry będą czekać nowe wyzwania, których motywem przewodnim jest walka ze smogiem, transport publiczny, ekologia.

Uczestnicy będą biegać, chodzić i jeździć rowerem po mieście, znajdować różne punkty i wykonywać zadania – wszystko  jak najdokładniej i jak najszybciej. Ważne jest jedno: w czasie wykonywania zadań nie wolno używać samochodu.

Gra nie zajmuje wiele czasu. Każdego dnia do wykonania będzie jedno zadanie w terenie po godzinie 16.00 lub online. Pominięcie jakiejś czynności z zadania nie dyskwalifikuje grających – wpływa jedynie na punktację.

Zgłaszać się można nawet po rozpoczęciu I etapu gry – do 21 września. Do II etapu, który odbędzie się 22 września w okolicach stacji metra Młociny, przejdą uczestnicy z największą liczbą punktów. Liczba miejsc jest ograniczona – do finału zaprosimy 100 osób, a codziennie na specjalnej stronie internetowej rejestrują się nowi uczestnicy.

Udział w grze nic nie kosztuje, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody,  m.in. vouchery do wykorzystania na portalu prezentmarzen.pl; budki dla ptaków do samodzielnego złożenia, krokomierze, powerbanki oraz inne gadżety.

Szczegóły dotyczące gry „Misja Smog Off” można znaleźć w tym miejscu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.