Enea Ironman 5150 Warsaw

Enea Ironman 5150 Warsaw.

Trzecia edycja Enea IRONMAN 5150 Warsaw odbędzie się 10 czerwca 2018 roku. W tym czasie do stolicy przyjadą miłośnicy triathlonu z kilkudziesięciu krajów. Do pokonania będą mieli dystans olimpijski, na który składa się 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. W programie wydarzenia znalazły się również sztafety dla 3-osobowych drużyn, a także biegi dla dzieci.

Enea IRONMAN 5150 Warsaw to zawody na licencji World Triathlon Corporation, rozgrywane na dystansie olimpijskim, w formule bez draftingu.
Wielkie ściganie na najwyższym światowym poziomie w samym sercu Warszawy!

Enea Ironman 5150 Warsaw odbędzie się w 9:00-17:00

https://www.facebook.com/events/393738144376992/

Pierwszy etap, czyli pływanie odbędzie się nad Jeziorem Zegrzyńskim. Trasa rowerowa zacznie się w Białobrzegach i będzie prowadziła drogą nr 633. Zawodnicy wjadą do Warszawy ul. Płochocińską i pojadą dalej ulicami: Modlińska (połowa szerokości jezdni w kierunku Legionowa) – płk. R. Kuklińskiego – most M. Skłodowskiej-Curie (jezdnia w kierunku Bielan) – Wybrzeże Gdyńskie i Wybrzeże Gdańskie (jezdnia w kierunku Mokotowa) – Wybrzeże Kościuszkowskie. Poszczególne odcinki ulic będą wyłączane z ruchu w miarę przemieszczania się zawodników w godz. 8.30 – 13.00.

Przed Biblioteką UW zawodnicy odstawią rowery i rozpoczną bieg na trasie: Wybrzeże Kościuszkowskie (wzdłuż Centrum Nauki Kopernik) – chodnik i droga dla rowerów wzdłuż ul. Zajęczej i na moście Świętokrzyskim (po północnej stronie) – chodnik i droga dla rowerów wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie (uwaga, ok. godz. 9.30 – 13.30 zamknięty będzie wjazd na most Świętokrzyski z ul. Tamka oraz po stronie praskiej) – ścieżka nad Wisłą – chodnik i droga dla rowerów wzdłuż ul. Wybrzeże Szczecińskie (od Portu Praskiego do mostu Świętokrzyskiego) – chodnik i droga dla rowerów na moście Świętokrzyskim (po północnej stronie) – bulwary nad Wisłą (biegacze zawrócą na wysokości mostu Śląsko-Dąbrowskiego i pobiegną do mety przed Muzeum Sztuki Nowoczesnej). W czasie biegu drogi dla rowerów na jego trasie będą zamknięte. W związku z organizacją strefy zmian i startu biegu ul. Wybrzeże Kościuszkowskie na odcinku pomiędzy tunelem Wisłostrady a ul. Zajęczą (przy BUW i CNK) będzie zamknięta dla samochodów od soboty, 9 czerwca od godz. 6.00 do niedzieli, 10 czerwca do godz. 22.00.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.