EkoPawilon przy pl. Defilad

EkoPawilon przy pl. Defilad.

Warszawianki i warszawiacy mogą włączyć się w ochronę klimatu i walkę z zanieczyszczeniami powietrza. Już w środę, 25 września w centrum stolicy stanie Pawilon Ekologiczny #WarszawaDlaKlimatu. Aż do soboty na dzieci i dorosłych czekać będą warsztaty, animacje oraz ekoupominki.

EkoPawilon stanie przy pl. Defilad w alejce parkowej, niedaleko wejścia do stacji metra Centrum. Będzie działał od środy do piątku, 25-27 września, w godz. 12.00-19.00, a także w sobotę, 28 września, w godz. 10.00-19.00. Warsztaty i animacje mają zachęcić mieszkańców do zmiany codziennych nawyków w trosce o klimat i ochronę przyrody.

Pawilon zostanie podzielony na dwie strefy: edukacyjną i informacyjno-rekreacyjną. W pierwszej – doświadczeń i animacji – będzie można dowiedzieć się więcej o odnawialnych źródłach energii, miejskiej zieleni, sposobach zmniejszenia emisji CO2, a także o walce ze smogiem. W strefie informacyjno-rekreacyjnej odbędą się warsztaty rękodzieła z wykorzystaniem odpadów przeznaczonych do recyklingu:
•    EkoTutki – wyplatanie z papierowej wikliny;
•    Zero waste – tworzenie woreczków na zakupy z firanek.
Uczestnicy, którzy przyjdą z Warszawską Kartą Miejską, w podziękowaniu za korzystanie z komunikacji publicznej, otrzymają ekoupominek.

W pawilonie będzie można uzyskać informacje o miejskich dotacjach na likwidację starego kopciucha i instalacji ekologicznych źródeł ogrzewania. Goście strefy #WarszawaDlaKlimatu otrzymają też antysmogowy niezbędnik, w którym znajduje się 10 najważniejszych zasad dbania o środowisko.

źródło: UM Warszawa

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.