Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Fryderyka Chopina

Dzień Wolnej Sztuki w Muzeum Fryderyka Chopina!

Według badań goście muzeów statystycznie spędzają przed każdym obiektem jedynie osiem sekund. Powodem jest poczucie, że powinni obejrzeć wszystkie dzieła, które się w nim znajdują. Zwiedzanie w pośpiechu nie sprzyja przeżywaniu tego, co jest oglądane. Nie pozwala także zapamiętać i zrozumieć historii unikatowych, niezwykłych przedmiotów, dzieł sztuki, pamiątek.

W odpowiedzi na muzealny pośpiech powstała idea „Slow Art” – ruchu Wolnej, a raczej Powolnej Sztuki. Zgodnie z nią, 27 kwietnia o 12:00 Muzeum Fryderyka Chopina zaprasza na oprowadzanie śladami 5 obiektów ze swojej kolekcji. Tematem tegorocznej edycji Dnia Wolnej Sztuki jest miłość. Podążając tym torem nie mogliśmy ominąć sztambuchów, czyli ekskluzywnych pamiętników prowadzonych przez arystokratki i artystki.

Między starannie dekorowanymi okładkami różne wybitne osobistości epoki pozostawiały ślady swojej przyjaźni, czułości lub talentu – znajdą się tam więc autografy Rossiniego, dedykacje od rekinów XIX-wiecznej finansjery, czy wreszcie kompozycje Chopina lub zrobione mu portrety.
Jakie historie znajdziemy pomiędzy zdobionymi okładkami?

27 kwietnia 2019 r., g. 12.00
g. 13.30 – oprowadzanie z audiodeskrypcją
Wstęp wolny

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.