Dzień Węgierski na Uniwersytecie Warszawskim

Dzień Węgierski na Uniwersytecie Warszawskim.

26 maja 2017 roku na stołecznej uczelni odbędzie się Dzień Węgierski. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach, konkursach, otwarciu wystawy, a także w koncercie, który odbędzie się na dachu budynku wydziałów lingwistycznych UW. Na wydarzenie zaprasza Katedra Hungarystyki UW oraz Węgierski Instytut Kultury w Warszawie. Dzień Węgierski organizowany jest w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.

Rok Kultury Węgierskiej to doskonały moment dla Polaków, aby poznać bliżej kulturę swoich bratanków. W ramach tego madziarskiego święta organizowanych jest wiele wydarzeń – koncertów, spotkań z pisarzami, wystaw, wykładów i projekcji filmowych, które pokazują różne oblicza Węgier, jednocześnie przypominając o długotrwałej i niezachwianej przyjaźni polsko-węgierskiej. W najbliższym czasie, bo już 26 maja, odbędzie się Dzień Węgierski, który będzie dobrą okazją, by przyjrzeć się madziarskiej kulturze z trochę innej perspektywy u boku największych jej wielbicieli – hungarystów. Wydarzenie to organizowane jest przez Katedrę Hungarystyki Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Węgierskim Instytutem Kultury w Warszawie.

W programie:

11:00 Otwarcie WYSTAWY FOTOGRAFII „Moje Węgry”
– prezentacja najlepszych zdjęć nadesłanych na konkurs „Moje Węgry” skierowany do byłych i obecnych studentów filologii węgierskiej w Polsce
– ogłoszenie wyników konkursu

12:00 KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI JÁNOSA ARANYA
– krótki wykład na temat twórczości J. Aranya
– konkurs recytatorski z udziałem krakowskich, poznańskich i warszawskich hungarystów
– quiz dotyczący znajomosći postaci i twórczości J. Aranya
– ogłoszenie wyników konkursu

15:00 KONKURS KULINARNY
– krótki wykład na temat gastronomii węgierskiej
– quiz dotyczący znajomości kuchni węgierskiej
– degustacja potraw
– głosowanie
– ogłoszenie wyników

17:00 Występ zespołu ZOORD i POTAŃCÓWKA CSANGO
– wspólna zabawa w rytmie muzyki węgierskiej

Czas i miejsce:
ul. Dobra 55 (budynek wydziałów lingwistycznych UW), II piętro (wystawa i konkursy) + ogród na dachu budynku (występ zespołu i potańcówka)

Wydarzenie to wpisuje się w obchody Roku Kultury Węgierskiej 2016/2017 w Polsce.

Więcej informacji na stronie www.kulturawegierska.pl oraz fanpage’u Węgierskiego Instytutu Kultury https://www.facebook.com/hunginst/.

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.