Dzień Sąsiedzki w Muzeum Polin

Dzień Sąsiedzki w Muzeum Polin

13 września 2020

Wydarzenie towarzyszące Wystawa czasowa | Tu Muranów.

Program „Dnia Sąsiedzkiego”:

Zwiedzanie wystawy „Tu Muranów” z jej autorkami (dla wszystkich, stacjonarnie) w V grupach w godzinach 10.00-17.15:

10.00-11.15 – I grupa (Kamila Radecka-Mikulicz, kuratorka wystawy)
11.30-12.45 – II grupa (Kamila Radecka-Mikulicz, kuratorka wystawy)
13.00-14.15 – III grupa (Joanna Fikus, kierowniczka Działu Wystaw),
14.30-15.45 – IV grupa (Joanna Fikus, kierowniczka Działu Wystaw)
16.00-17.15 – V grupa (Beata Chomątowska, współautorka koncepcji wystawy)

Obowiązuje ulgowy bilet na wystawę 15 zł, liczba miejsc ograniczona, KUP BILET: https://polin.pl/pl/dzien-sasiedzki-2020

Zapraszamy na zwiedzanie wystawy „Tu Muranów” z jej autorkami – Kamilą Radecką-Mikulicz (kuratorką wystawy), Joanną Fikus (kierowniczką Działu Wystaw), Beatą Chomątowską (współautorką koncepcji wystawy). Twórczynie podczas autorskich oprowadzań opowiedzą m.in. o głównych założeniach ekspozycji, inspiracji w postaci obiektów archeologicznych wydobytych w miejscu, gdzie dziś stoi Muzeum, procesie tworzenia wystawy i jej najciekawszych eksponatach.

Portret muranowian (dla wszystkich, stacjonarnie) godz. 10.30,
zbiórka na „Łące Leśmiana”, zielonym skwerze przed Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego.

Zapraszamy wszystkich muranowian i muranowianki do zrobienia sobie wspólnego zdjęcia pamiątkowego. Zdjęcie wykona profesjonalny fotograf Maciej Jaźwiecki z dachu Muzeum. Następnie zostanie ono opublikowane na Facebooku Muzeum POLIN, a wydrukowane zdjęcia będzie można odebrać w kasach Muzeum od 16 września.

Nie może Was tam zabraknąć!

Terenowa gra rodzinna – niezwykłe zagadki Muranowa (dla rodzin z dziećmi, stacjonarnie)

godz. 11.00-15.00 (do gry można dołączyć w godzinach 11.00-14.00), wstęp bezpłatny, rozpoczęcie gry w holu głównym muzeum
gra przeznaczona dla rodzin z dziećmi w wieku 4-10 lat.

Muranów to dzielnica wyjątkowa zarówno dla jej mieszkańców, jak i przybywających tu gości. Czy znacie ciekawostki dotyczące tego miejsca? Zapraszamy do udziału w grze, dzięki której odkryjecie wiele tajemnic współczesnego Muranowa. Gdzie znajdują się drzewa o słodkich owocach? Wróbelek czy mazurek – kto odgadnie gatunki ptaków ćwierkających w koronach muranowskich drzew? Czy na Muranowie znajdują się plaże? Grajcie z nami, bądźcie z nami! Zapraszamy.

Spacer sensoryczny ulicami Muranowa (dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami, spacer w przestrzeni miejskiej)

godz. 11.00-14.00, wstęp bezpłatny, zapisy: muzeumdostepne@polin.pl

Spacer po Muranowie, w czasie którego poznamy miasto zmysłami: słuchem, wzrokiem, dotykiem. Podczas spaceru uważnie przyjrzymy się okolicznym ulicom, skwerom, budynkom, poczujemy dłońmi różnorodne faktury, doświadczymy temperatur różnych miejsc. Punktem wyjścia do opowieści o Muranowie będzie doświadczenie. Zmysły poprowadzą nas od jednego punktu do kolejnego.

Spacer śladami Bolesława Leśmiana: „Idzie poeta – niebieski wycieruch (dla dorosłych, spacer w przestrzeni miejskiej)

godz. 14.30-16.30

bilet normalny: 20 zł, bilet ulgowy: 15 zł, bilet „Muzeum za złotówkę”: 1 zł, KUP BILET: https://bit.ly/2YTA9iE

Był zaczarowanym człowiekiem w życiu i w sztuce. Żył i tworzył w marzeniu, w którym wszystko było możliwe – takimi słowami opisywał Bolesława Leśmiana Kazimierz Wierzyński. Bolesław Leśmian – to jego śladami będziemy podążać podczas spaceru po warszawskich ulicach, parkach i najbardziej znanych kawiarniach warszawskich z pierwszej połowy XX wieku.

Spacer poprowadzi Krystyna Stroynowska, z wykształcenia historyk kultury, licencjonowana przewodniczka po Warszawie, Muzeum POLIN i innych warszawskich obiektach. Z zamiłowania tropicielka przejawów kultury duchowej ukrywających się wśród najzwyklejszej codzienności.

Osiedlowy Klub Dyskusyjny: Dobre sąsiedztwo? – refleksje z czasów pandemii i nie tylko (dla dorosłych, stacjonarnie)

godz. 15.00-16.30, wstęp wolny
Miejsce: „Łąka Leśmiana” – zielony skwer przed Muzeum POLIN od strony ul. Lewartowskiego.

Zapraszamy mieszkańców i mieszkanki Muranowa na pierwsze z cyklicznych spotkań Osiedlowego Klubu Dyskusyjnego wokół aktualnych tematów lokalnych. Stwórzmy wspólną przestrzeń do rozmowy, dyskusji, szukania rozwiązań, organizowania przyszłości. Podczas pierwszego spotkania porozmawiamy o tym, jak wygląda sąsiedztwo na Muranowie, czego nauczyliśmy się o sąsiedztwie w czasie pandemii i jak możemy wykorzystać tę wiedzę, by tworzyć lepszą wspólną przestrzeń.

Mantra dla Muranowa // Chór POLIN, Wojtek Blecharz (dla młodzieży i dorosłych, stacjonarnie)

godz. 19.00-20.00 i 20.15-21.15,
obowiązują bezpłatne wejściówki, do pobrania w internecie i w kasach muzeum od 10 września, liczba miejsc ograniczona.

godz. 20.30 – pokaz rejestracji wydarzenia na profilu Facebookowym Muzeum – dostępny przez tydzień.

„Mantra dla Muranowa” to rodzaj dźwiękowej medytacji, muzycznego spaceru, którego fragmenty rozpisane są na przestrzenie wyjątkowego budynku muzeum POLIN.

Premiera „Mantry dla Muranowa” odbyła się w czerwcu 2020 i stanowiła rodzaj przejścia między pandemicznym zamknięciem i ponownym otwarciem budynku Muzeum. Teraz pragniemy ją wykonać ponownie, z dobrymi życzeniami dla Muranowa oraz każdego/ każdej z nas.

Więcej informacji: https://www.polin.pl/pl/wydarzenie/mantra-dla-muranowa-chor-polin-wojtek-blecharz

W programie również:

Instalacja społeczna „Tu Muranów” – stoisko informacyjne (dla wszystkich, hol główny muzeum)
Instalacja społeczna towarzysząca wystawie „Tu Muranow” zostanie stworzona z pamiątek rodzinnych, dokumentów, fotografii czy przedmiotów przekazanych przez mieszkanki i mieszkańców Muranowa. To one i związane z nimi historie staną się obiektami prezentowanymi na „wystawie-instalacji”, w holu głównym Muzeum. Ci, którzy zazwyczaj są tylko zwiedzającymi, staną się współtwórcami opowieści o muranowskiej historii.
Jeśli jesteś zainteresowany/ zainteresowana podzieleniem się swoją muranowską historią, zgłoś się do nas!

Więcej informacji: https://polin.pl/pl/tu-muranow-instalacja-spoleczna

Partnerstwo „Przepis na Muranów” – stoisko informacyjne (dla wszystkich, hol główny muzeum)

Inicjatywa sąsiedzka, integrująca mieszkańców Muranowa oraz lokalne organizacje i instytucje. Stworzona przez muranowian, którzy chcą się poznawać, spotykać się i działać, by ich osiedle stawało się coraz bardziej przyjaznym miejscem. Jeśli jesteś zainteresowany/ zainteresowana włączeniem się w działania Partnerstwa – zapraszamy!

W ramach „Dnia Sąsiedzkiego” wstęp na wystawę czasową „Tu Muranów” w cenie biletu ulgowego, tj. 15 zł. Godziny otwarcia wystawy: 10.00-18.00. Zapraszamy!

Partnerami „Dnia Sąsiedzkiego” są Przepis na Muranów
oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy – Centrum Komunikacji Społecznej.

Bezpłatny program do wystawy jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.