Dzień otwarty na stacji Płocka

Dzień otwarty na stacji Płocka.

Jak wygląda stacja Płocka, wolskiego odcinka linii metra M2, na dwa miesiące przed zakończeniem budowy? Tego będą mogli dowiedzieć się uczestnicy dnia otwartego, który odbędzie się w niedzielę 22 września. Zwiedzanie jest częścią obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Warszawianki i warszawiacy po raz pierwszy będą mieli możliwość zwiedzenia budowy stacji, która powstaje u zbiegu ulic Płockiej i Wolskiej. Odwiedzający przejdą m.in. po niemal gotowym odcinku ul. Płockiej, gdzie trwają intensywne prace przy odtworzeniu jezdni, chodników i zieleni. Goście na specjalnie przygotowanym stanowisku zobaczą m.in. jakie rośliny zostaną w listopadzie docelowo nasadzone przy stacji. Następnie odwiedzający zejdą na peron, gdzie zaprezentowane zostaną gotowe elementy wystroju stacji: podwieszane sufity, płyty lastryko, którymi wyłożony został peron, a także oświetlenie czy tablice informacyjne.

Na budowie stacji Płocka trwają ostatnie prace wykończeniowe – w tym momencie na peronie instalowane są stalowe podkonstrukcje, na których pojawią się miedziane ściany zatorowe. Obecnie montowane są również ostatnie sztuki oświetlenia oraz paneli na suficie peronu. Z kolei w październiku rozpoczną się montaże szklanych elementów w pawilonach handlowych oraz tafli na stalowych konstrukcjach wejść.

Oprócz zwiedzania stacji na odwiedzających będą czekały animacje dla dzieci – malowanie buziek i zabawy związane z budową metra.

Zasady uczestnictwa w dniu otwartym
Stację Płocka będzie można zobaczyć w niedzielę, 22 września, od godz. 11.00 do 15.00. Wejście na dzień otwarty będzie zlokalizowane przy ul. Płockiej, od strony ul. Ludwiki, przy punkcie informacyjnym budowy metra. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest przyniesienie wydrukowanego i podpisanego regulaminu wydarzenia, który można znaleźć tutaj.

Zwiedzający będą poruszać się w zorganizowanych grupach. Ze względu na trwające prace, nie było możliwe przygotowanie trasy dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszającymi się na wózkach oraz dzieci wymagających przewożenia w wózkach.

Zwiedzający nie mogą być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wymagany jest odpowiedni strój:

  • kryte obuwie na twardej podeszwie;
  • długie spodnie;
  • kask ochronny oraz kamizelka odblaskowa (uczestnicy otrzymają na placu budowy).

Wykonawca ma prawo odmówić wstępu na budowę osobom, których zachowanie wskazuje na stan po spożyciu alkoholu lub środków odurzających, a strój nie jest zgodny z wymaganiami. Może też odmówić zwiedzającemu dalszej wycieczki po placu budowy, jeżeli kierowane przez niego prośby zostaną przez zwiedzającego zignorowane. Wszystkie ograniczenia są tylko i wyłącznie dla bezpieczeństwa zwiedzających.

Na wolskim odcinku drugiej linii metra trwają intensywne prace wykończeniowe. W tunelach ułożone zostało już całe torowisko, a na stacjach montowane są urządzenia niezbędne do prowadzenia ruchu pociągów. Zakończenie układania instalacji na przystankach podziemnej kolei umożliwia prowadzenie na nich prac wykończeniowych, w tym montaż ścian zatorowych i sufitów. Budowa tego fragmentu linii M2 zakończy się za nieco ponad dwa miesiące.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.