Dzień otwarty APE

Dzień otwarty APE.

Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna wraca po przerwie z noworoczną energią! Zapraszamy na pełen atrakcji dzień otwarty. Będzie to dobra okazja, by dowiedzieć się trochę więcej o naszej działalności, ale także do tego, by się poznać i pogadać. Zachęcamy do przyjścia wszystkie osoby zainteresowane współpracą, rodziców z dziećmi i wszystkich zainteresowanych realizacją idei wolnościowej edukacji w praktyce.

Harmonogram wydarzeń 13 stycznia 2018

W kawiarni:

14.30-15:00 Prezentacja wprowadzająca
Wszystkim osobom, które chcą dowiedzieć się, czym jest Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna, czym się w niej zajmujemy i jakie idee nam przy tym przyświecają, postaramy się to wytłumaczyć w jak najzwięźlejszej formie. Podsumujemy też ostatni semestr i podzielimy się planami na przyszłość.

15:00-16:00 Nowe zajęcia w APE 
W nowym semestrze, oprócz kilku niespodzianek, które dla Was planujemy, ruszają również nowe zajęcia. W krótkich prezentacjach dowiecie się od prowadzących o ich pomysłach na edukacyjne nowości. Przedstawimy również zaktualizowany plan zajęć.

16:00-18:00 Wilcze popołudnie z rysiem w tle
https://web.facebook.com/events/175483543051079/?active_tab=about
Na wykładzie wprowadzającym do zajęć terenowych „Nie taki wilk straszny” dowiecie się wielu ciekawych informacji o wilkach i rysiach zamieszkujących Puszczę Kampinoską. Warto być, bo pierwszy wypad za miasto już następnego dnia!

18:00 – 19:30 Pedagogika krytyczna a nauczanie języków obcych
https://web.facebook.com/events/418244995260712/
Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna z dumą informuje – powołujemy subgrupę zajmującą się tworzeniem nowej, krytycznej i społecznie inkluzywnej metodologii nauczania języków obcych. Czekamy w niej na Ciebie i Twój głos w dyskusji!

19:30 – 20:30 Pierwsze otwarte spotkanie grupy tłumaczeniowej
W ogólnodostępnym obiegu funkcjonuje wiele niezwykle wartościowych materiałów, z których często nie można skorzystać ze względu na barierę językową. Chcemy choć w małym stopniu przyczynić się do zmiany tej sytuacji. Na spotkaniu chcemy wypracować z zainteresowanymi założenia nowopowstającej grupy tak, by już wkrótce móc zacząć koordynować pierwsze wspólne działania translatorskie.

W sali lekcyjnej:
15.00 – 17.00 Warsztaty z pisania kreatywnego (dla rodziców i dzieci od 8-9 lat w górę)
Będziemy bawić się słowami, pisać swobodnie krótkie teksty, nawzajem się inspirować i odbywać zaskakujące wypady w literackie światy wyobraźni, które są światami dla każdej i każdego. 
Od 17:00 Improwizacje plastyczno-muzyczne (dla rodziców i dzieci w wieku 6-9 lat)

Rodziców planujących przyjść na wydarzenie z dziećmi prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy pod adresem: ape.edu@riseup.net

Wstęp wolny

https://www.facebook.com/events/1646404358769936/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.