Dzień Kultury Mongolii w Warszawskim ZOO

Dzień Kultury Mongolii w Warszawskim ZOO.

Mongolia każdemu kojarzy się najbardziej z Dzynghis Chanem, jego Złotą Ordą i bezkresnym stepem, ale czy tylko? Podobno nawet dziś można odnieść wrazenie, że jest się w innych czasach. Z drugiej jednak strony Ułan Bator – stolica Mongolii – to miasto gdzie „Europę” widać na każdym kroku. Przekonajcie się sami w Dzień Kultury Mongolii 26 sierpnia 2018 roku w Warszawcim ZOO.

Dzień Kultury Mongolii to doskonała okazja, żeby przez chwilę poczuć się jak na stepie, doświadczyć Mongolii wszystkimi zmysłami – degustując mongolskie potrawy, nabywając tradycyjne mongolskie produkty czy też przede wszystkim przebywając wśród Mongołów. Część z nich będzie ubrana w tradycyjne stroje.
Aby choć w niewielkiej części oddać piękno Mongolii, dla gości ZOO przygotowaliśmy pokaz fotografii utytułowanego mongolskiego fotografa Bayara.

W Dzień Kultury Mongolii będzie można zwiedzić autentyczną mongolską jurtę, posłuchać tradycyjnej muzyki, nabyć regionalne produkty z Mongolii i Polski, a to wszystko w cenie biletu do ZOO. Specjalnie dla gości ZOO w Warszawie zaprosiliśmy także kilku artystów ulicznych, którzy dodatkowo uświetnią wydarzenie. W imię trafnego naszym zdaniem powiedzenia „przez żołądek do serca” przez cały dzień będzie z nami 10 food trucków serwujących pyszne jedzenie.

Wieczorem, planujemy występ mongolskich artystów muzycznych na scenie położonej w otoczeniu Willi Żabińskich.
Zapraszamy serdecznie każdego, kto chciałby choć na chwilę oderwać się od szarej codzienności, w Dzień Kultury Mongolii każdy znajdzie coś interesującego dla siebie!

26 sierpnia 2018, godz. 9:00-21:00

ZOO Warszawa

Odnośnik do wydarzenia – klik

wstęp wolny (wszystkie atrakcje w cenie biletu do ZOO)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.