Dzień Dziecka po królewsku

Dzień Dziecka po królewsku

Przyjdź. Odkryj. Zatańcz
29 – 31 maja 2020 r.

Wszystkich małych odkrywców zapraszamy do rodzinnego zwiedzania zamkowych Apartamentów i korzystania z atrakcji dostępnych online z okazji Dnia Dziecka.

Od 29 do 31 maja każde dziecko będzie mogło zwiedzać królewskie wnętrza z pakietem zagadek, które pomogą poznać dawne przeznaczenie wytwornych sal i ciekawostki dotyczące ich wyposażenia. Najmłodsi dowiedzą się m.in., jak w XVIII w. zapewniano królowi komfortowy sen.

Przygotowaliśmy także skrzynię pełna skarbów, manekiny w strojach z epoki, niespodziankę muzyczną, specjalną strefę dziecięcą w zamkowym sklepie oraz liczne propozycje wirtualne.

Wśród tych ostatnich znajdą się filmy poświęcone Sali Tronowej, Sali Canaletta i Sypialni. które będziemy prezentować na Facebooku i stronie internetowej od 27 maja.

W naszym świątecznym cyklu „Dzieci Dzieciom z Zamku Królewskiego” proponujemy również utwory słynnych kompozytorów muzyki klasycznej w wykonaniu młodych wirtuozów − stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, którzy specjalnie z okazji Dnia Dziecka koncertowali w Zamku.

Akcję Dzień Dziecka po królewsku. Przyjdź. Odkryj. Zatańcz wspiera koncern KGHM Polska Miedź – Mecenas Zamku Królewskiego w Warszawie.

Godziny otwarcia Zamku:
pt 29 maja: 12.00–17.00
sb 30 maja i nd 31 maja: 10.00–17.00

Ceny biletów: 15 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy), dzieci do 7 roku życia – wstęp bezpłatny

Szczegóły:
https://www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/aktualnosci/dzien-dziecka-po-krolewsku

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.