Dzień dziecka po Królewsku na Zamku Królewskim w Warszawie

Dzień dziecka po Królewsku na Zamku, 28 maj6 czerwca 2021 r.

Od 28 maja do 6 czerwca zostanie uruchomiona specjalna ścieżka zwiedzania dla dzieci na Trasie Królewskiej. Będzie można zobaczyć największe malowidło Zamku Królewskiego – plafon w Sali Wielkiej*, odnaleźć wyjątkowy zegar w Sali Rycerskiej, poznać niezwykłą historię orłów na królewskim tronie w Sali Tronowej, dowiedzieć się, co król jadł na śniadanie czy przenieść się w czasie i odnaleźć na ulicach Warszawy 300 lat temu dzięki obrazom Canaletta. Zwiedzanie uatrakcyjni rozwiazywanie zagadek na przygotowanych kartach.

Na dzieci czekają również specjalne ścieżki edukacyjne i miejsca pracy twórczej na wystawach czasowych Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej. 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Arcydzieła z Watykanu. Wystawa w stulecie urodzin Jana Pawła II.

  • Ogrody Dzieciom animacje, strefy zabaw, filmy i balony – w każdy weekend w Ogrodach Zamku Królewskiego czekają na dzieci inne atrakcyjne zajęcia

28–29 maja wraz z Telewizją Polską zapraszamy do zamkowych ogrodów na Majowe Święto Kina Ocalonego od Zapomnienia – kinowe pokazy plenerowe, w ramach których prezentowana będą filmy z kanonu polskiej kinematografii, poddane rekonstrukcji cyfrowej. W sobotę i niedzielę w godz. 11.00–22.00 w podzamkowym kinie plenerowym będą wyświetlane filmy dla dzieci i dorosłych. Będzie również strefa TVP ABC i wiele innych atrakcji.


46 czerwca odbędzie się II Balonowy Cud nad Wisłą. Wzorem lat ubiegłych Ogrody Zamku Królewskiego będą jednym z miejsc startu balonów.

Szczegóły startów – klik

Dzień Dziecka po królewsku online:

Szlakiem Orientalnych Opowieści Dzieci świata – wielokulturowe spotkania online dla dzieci 3-9 lat.

Historia prosto z Zamku i Uczymy po królewsku – cykle filmów dla dzieci prosto z Zamku.

Pobaw się z nami wielką sztuką! – zagadki, krzyżówki i quizy.

Konkurs na FB List do Króla

Zapraszamy na stronę internetową i kanały mediów społecznościowych Zamku Królewskiego w Warszawie, gdzie codziennie pojawiać się będą nowe atrakcje!

Zamkowy sklep muzealny przygotował specjalną ofertę dla dzieci. W dniach 28.05–6.06 obowiązuje specjalny rabat -20% na puzzle, gry i książeczki dla dzieci.

Więcej atrakcji – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.