Dzien Dziecka na ludowo

Dzien Dziecka

Dzień Dziecka w Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi to niezapomniana okazja do przybliżenia naszym pociechom tradycji ludowej. W programie nie zabraknie występów muzycznych i tanecznych w wykonaniu najmłodszych artystów, warsztatów rękodzielniczych, a na głodnych i spragnionych będą czekały suto zastawione stoły pełne smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

Umilać czas oraz zachęcać do wspólnej zabawy będą: Zespół Pieśni i Tańca „Jata”, Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy „Koderki” oraz Zespół Tańca Ludowego „Swojacy”.

Swoje umiejętności manualne będzie można sprawdzić na wyjątkowych warsztatach z wykonywania lalek iłżeckich, tworzenia drewnianych zabawek oraz naszyjników w ludowe wzory, które poprowadzą znakomici twórcy ludowi.

Koneserzy sztuki ludowej będą mogli zakupić wyroby z koronki, drewniane instrumenty i zabawki, wyroby ceramiczne oraz plecionkarskie.

W pięknej scenerii ogrodu przewidziany jest spektakl muzyczny pt. „O kogutku, który umiał działać do skutku”. Jest to opowieść oparta na ludowej baśni, którą zapisał Oskar Kolberg. W przedstawieniu nie zabraknie rytmicznych brzmień oraz oczywiście tytułowego kogutka.

Podczas wydarzenia będą prowadzone animacje z ludowymi instrumentami muzycznymi oraz gry dla dzieci.

4 czerwca (niedziela)
ul. Krakowskie Przemieście 66, Warszawa
godz. 12.00 – 17.00

Wstęp wolny
FB-klik


Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik
Reklama