Dzień Babci i Dziadka w Muzeum Narodowym w Warszawie

Nowa przestrzeń edukacyjna w Muzeum

Dla Babć i Dziadków Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało wyjątkowe spotkania z dziełami sztuki. Do wspólnego świętowania zapraszamy całe rodziny.

Weekend Babci i Dziadka
W nadchodzący weekend, 22 i 23 stycznia, obowiązują promocyjne ceny biletów – dla Babć, Dziadków oraz osób im towarzyszących. Za złotówkę będzie można zwiedzić wszystkie galerie stałe i wystawy czasowe. Zapraszamy całe rodziny do podziwiania bogactwa Galerii Sztuki Starożytnej i odkrywania tajemnic Galerii Faras. Warto też poszukać wyciszenia w klimatycznej Galerii Sztuki Średniowiecznej, zobaczyć pełne przepychu sale Galerii Sztuki Dawnej i zachwycić się arcydziełami malarstwa polskiego w Galerii Sztuki XIX Wieku. W Galerii Wzornictwa Polskiego starsi zwiedzający będą mieli okazję opowiedzieć wnukom o latach swojej młodości. Zapraszamy także na wystawę czasową „Cranach. Natura i sacrum” oraz na weekendowe oprowadzania.

Z wnukami do Muzeum

W przerwie od zwiedzania Babcie i Dziadków z wnukami zapraszamy do nowej przestrzeni edukacyjnej na parterze Muzeum, tuż obok Galerii Sztuki Średniowiecznej. Można tu wspólnie porysować, pobawić się i odpocząć. Sala składa się z dwóch części: małej szatni na okrycia wierzchnie i wózki oraz części edukacyjnej, gdzie znajdują się zabawki i przybory do rysowania. Babcie i Dziadkowie razem z najmłodszymi członkami rodziny mogą także wziąć udział w bezpłatnych warsztatach „Sztuka dla wnuka”. Uczestnicy tych spotkań poznają najciekawsze dzieła sztuki i wspólnie odkryją sekrety Muzeum.

Wizyta w MNW nie tylko od święta
MNW nieustannie rozbudowuje stałą ofertę dla osób starszych. W ramach działalności Muzeum Trzeciego Wieku przez cały rok można wziąć udział w ćwiczeniach gimnastycznych, wykładach, oprowadzaniach oraz warsztatach, pozwalających rozwijać pamięć i funkcje poznawcze. Szczegóły zamieszczamy na stronie internetowej. Zapraszamy do odwiedzin i wspólnego przeżywania sztuki!

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.