Dziedziniec Nowy Świat – Gooral – YUKAA

Gooral, YUKAA oraz SZUM & FYKES wystąpią na scenie Dziedzińca Nowy Świat

Gooral od 15 lat łączy z sukcesami muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną. W marcu 2020 ukazała się najnowsza płyta Gooral’a Ethno Elektro 2 w formie fizycznej. Ten dwupłytowy album zawiera m.in. krążek „Wolno”, który sygnalizuje nową muzyczną przestrzeń artysty – organiczne downtempo oriental.

Występy Gooral’a również nabrały nowej formy. Obecnie artysta występuje głównie solo prezentując downtempowy live act na syntezatorze, piszczałkach, okarynach, procesorach efektów i komputerze tak jak poniżej
https://bit.ly/GOORAL

 
Muzyk zagrał ponad 1000 koncertów w 20 krajach, na wielu dużych europejskich festiwalach tj Pol’and’rock, Opener, Orange Warsaw, Sziget, Exit, Colours of Ostarva czy Audioriver.
Bielszczanin ma na swoim koncie 5 albumów studyjnych i jeden dvd z ZPIT Mazowsze, który okazał się bestsellerem Empiku. Jego muzyczne wyrazy można usłyszeć w kilku projektach m.in w Psio Crew, którego jest współzałożycielem czy Górny – odsłonie techno-podobnej.

Gooral w całym swoim dorobku ma Machinera, nominacje do Fryderyków czy udźwiękowienie filmu South. Dodatkowo stworzył muzykę do spektaklu teatralnego Krakowiacy i Górale a jego muzyką reklamował sie m.in. Opener festiwal na swoje 10-lecie.

Niedawno utwór „Krywaniu” z najnowszej płyty Ethno Elektro 2 ukazał się na składance niemieckiej wytworni Bar 25 Music, a pod koniec października kawałek „End of Beautiful Day” pojawił się na składance amerykańskiej wytworni Pipe and Pochet. Obecnie Gooral intensywnie pracuje nad kolejną downtempową płytą, projektem z Paprodziadem (wokalistą zespołu Łąki Łan) oraz szykuje kolejne zagraniczne wydawnictwa po części z czołówką polskiego downtempo.
 

21 sierpnia godz. 19:00
Wstęp wolny po pobraniu bezpłatnej wejściówki
Dziedziniec Nowy Świat – klik

Dziedziniec Nowy Świat – prospołeczny projekt kulturalno-rozrywkowy.
W dzień centrum biznesowe Warszawy. W nocy najmodniejsze miejsce rozrywkowe w mieście. W samym środku dziedzińca Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” wprowadzamy kulturę!

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.