DZIECIĘCA SwOBOTA w MNW – Atrakcje i zajęcia dla najmłodszych

DZIECIĘCA SwOBOTA w MNW

Koniec września to czas, gdy w Muzeum Narodowym w Warszawie rozpoczyna się zajęcia edukacyjne i na wystawy licznie powracają najmłodsi miłośnicy sztuki. W jesiennej ofercie Muzeum propozycje dla rodziców na urlopach rodzicielskich, kilkuletnich dzieci i nastolatków. Szczególnie atrakcyjnie dla najmłodszych zapowiada się najbliższa sobota.

Akcja „DZIECIĘCA SwOBOTA już 24 września!

Malowanie obrazów na sztalugach, kolorowanki i naklejki, pluszowe jednorożce, byki i kuropatwy, zainspirowane postaciami z dzieł prezentowanych na wystawach to tylko niektóre z atrakcji, które będą czekać na dzieci w najbliższą sobotę 24 września w MNW. W holu głównym i kolorowej przestrzeni edukacyjnej na I piętrze czekać będą edukatorzy, którzy opowiedzą o bogatych zbiorach Muzeum, zaproszą najmłodszych do poznawania świata sztuki i wspólnej zabawy. Akcja „DZIECIĘCA SwOBOTA” jest skierowana głównie do kilkulatków i ich rodzin, ale serdecznie zapraszamy do Muzeum także dzieci starsze, młodzież i wszystkich dorosłych, bez żadnych ograniczeń wiekowych.
Na ten dzień przygotowaliśmy specjalny bilet w cenie 30 zł, uprawniający do zwiedzania grupę od dwóch do pięciu osób (w tym min. jedno dziecko do 18. rokużycia). Bilet uprawnia do zwiedzania wszystkich wystaw.

Rodzinne zwiedzanie przez cały rok

Akcja „DZIECIĘCA SwOBOTA jest świętem dzieci w MNW. Ma przybliżać sztukę najmłodszym i pomagać kształtować u nich wzorce uczestnictwa w kulturze. Pragniemy także zdefiniować i usuwać bariery, zarówno te mentalne, jak i organizacyjne, z którymi mierzą się rodzice, gdy odwiedzają instytucje kultury wspólnie ze swoimi pociechami. Drzwi Muzeum są zawsze szeroko otwarte dla dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że pogodzenie potrzeb zwiedzających z różnych grup wiekowych jest dużym wyzwaniem. Ufamy jednak, że swoboda
w obcowaniu z kulturą wypracowana za młodu zaowocuje w przyszłości. Akcja DZIECIĘCA SwOBOTA” to także doskonała okazja, by przypomnieć o tym, co Muzeum robi dla dzieci i ich rodzin każdego dnia o naszym
bogatym programie edukacyjnym na cały rok mówi Marta Kochlewska z Działu Edukacji MNW, koordynatorka akcji „DZIECIĘCA SwOBOTA.

Pokój wyciszeń, nosidła i parking dla wózków

W ostatnich latach MNW wprowadziło szereg udogodnień organizacyjnych dla najmłodszych: dostępne są przewijaki, kameralny pokój wyciszeń w Galerii Sztuki XIX Wieku oraz przestrzeń edukacyjna na I piętrze Muzeum, przygotowana z myślą o potrzebach dzieci. Na terenie Gmachu Głównego mamy mogą swobodnie karmić, a wszystkie wystawy można zwiedzać z wózkami dziecięcymi. Testujemy również nowe rozwiązania: w najbliższą sobotę rodzice będą mogli zostawić wózek na specjalnie przygotowanym w tym dniu parkingu.

bilety w sprzedaży on-line i w kasie MNW 

Termin: sobota, 24 września, godz. 10.00 – 18.00

W muzealnym Punkcie Informacji będzie można wypożyczyć nosidło.
Godziny otwarcia Muzeum Narodowego w Warszawie

poniedziałki: nieczynne

wtorkiczwartki: 10.0018.00

piątki: 10.0020.00

sobotyniedziele: 10.0018.00

Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama