Dżem koncert plenerowy w Parku Picassa

Dżem koncert plenerowy w Parku Picassa.

Reklama
Reklama

Zespół Dżem, jedna z najstarszych polskich grup rockowych, pożegna lato z Białołęckim Ośrodkiem Kultury!

Wielki koncert plenerowy tej niekwestionowanej legendy rocka odbędzie się 15 września 2018 roku o godz. 20:00 w Parku Picassa za Białołęckim Ośrodkiem Kultury.

Na scenie od 45 lat, mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”. Zespół Dżem powstał w 1973 roku i już wtedy powoli klarował się ich niepowtarzalny styl muzyczny, balansujący na granicy balladowego rocka i bluesa. Grupa zadebiutowała w 1980 roku podczas Festiwalu w Jarocinie, kiedy to cała Polska zakochała się w głosie Ryśka Riedla. W drugiej połowie lat 80., po stopniowym oddalaniu się Riedla od zespołu, grupa zaczęła koncertować z Tadeuszem Nalepą. Po śmierci charyzmatycznego wokalisty (lipiec 1994), zespół zyskał status legendy. Obecny skład Dżemu to grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba i Jurek Styczyński oraz solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbiński, Janusz Borucki.

Reklama
Reklama

Podczas letniego koncertu plenerowego w Parku Picassa (za Białołęckim Ośrodkiem Kultury przy van Gogha 1) będzie można usłyszeć zarówno kultowe szlagiery Dżemu, takie jak „Czerwony jak cegła”, „Sen o Viktorii”, „Skazany na bluesa”, „Wehikuł czasu”, „Whisky” czy „List do M.”, jak i nowsze przeboje: „Do kołyski”, „Do przodu”, „Szara mgła” i „Partyzant”.

WSTĘP WOLNY

https://www.facebook.com/events/892387164287112/

Reklama
Reklama

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.