Dyktando Warszawskie 2019 – ruszają zapisy!

Dyktando Warszawskie 2019 – ruszają zapisy!

Już po raz trzeci Miasto Stołeczne Warszawa zaprasza do wzięcia udziału w „Dyktandzie Warszawskim”. W tekście tegorocznego sprawdzianu językowego nie zabraknie tematów związanych z naszym miastem, a także 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Dyktando odbędzie się w niedzielę, 12 maja, w godz. 12.00-16.00 roku w Pałacu Kultury i Nauki, w sali Skłodowskiej (IV p.).

Rejestracja uczestników będzie prowadzona drogą elektroniczną od 15 do 28 kwietnia. Na uczestników czeka 300 miejsc. Po ich wyczerpaniu, chętni będą zapisywani na listę rezerwową. Formularz rejestracyjny i regulamin wydarzenia dostępny będzie   na stronie www.um.warszawa.pl/dyktando od poniedziałku, 15 kwietnia, od godz. 12.00.

„Dyktando Warszawskie” będzie transmitowane na stronie www.um.warszawa.pl/dyktando, od godz. 13.00. Dzięki temu także internauci zyskają możliwość nieformalnego dołączenia do wydarzenia i zmierzenia się z konkursowym tekstem.

Autorami treści dyktanda, a jednocześnie członkami jury, są prof. Jerzy Bralczyk oraz prof. Andrzej Markowski. Trzecią jurorką będzie prof. Katarzyna Kłosińska.

„Dyktando Warszawskie” patronatem honorowym objęła Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.