Double Bill h.art company: Mirage/Chrome Paradise

DOUBLE BILL
h.art company
Mirage/Żaneta Majcher
Chrome Paradise/Artur Grabarczyk

„Uważne widzenie zawsze odsłania dwoistość.”
Jędrzej Morawiecki

Double Bill h.art company to wieczór zbudowany na zasadzie kontrastu ruchu, przekazu, wizji, barw i dźwięków. Dwa spektakle – dwa spojrzenia plastycznie wkomponowane w jeden niezwykły wieczór. Doskonała okazja, aby zobaczyć ten młody warszawski zespół w zupełnie różnych odsłonach.

Zapraszam Państwa do świętowania Międzynarodowego Dnia Tańca razem z nami.

Artur Grabarczyk


30 kwietnia 2019, godz. 20:00

BILETY: WSTĘP WOLNY
!ilość miejsc ograniczona!

REZERWACJE:
telefonicznie, mailowo oraz bezpośrednio w kasie

TEATR IMKA
ul. M. Konopnickiej 6
00-491 Warszawa

Kasa
tel. 22 339 05 20
kasa@teatr-imka.pl

Kasa biletowa czynna:
– od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00 lub do rozpoczęcia spektaklu
– w sobotę i niedzielę w godz. 12:00-18:00 lub do rozpoczęcia spektaklu

*Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Mirage to z definicji obietnica wytchnienia. Wyidealizowany raj, który powinien dostarczyć ukojenia i spokoju. Złudzenie, któremu poddajemy się coraz częściej i coraz liczniej. W spektaklu miraż jest symbolem nieustannego, niekiedy obsesyjnego poszukiwania szczęścia, które stając się jedynym celem, odciąga od tego co tu i teraz.
Gdzieś w środku czujemy się nieszczęśliwi, ale brak nam odwagi by wyłamać się z grupy, więc pod presją otoczenia podążamy za tym za czym podąża tłum. Szukamy coraz mocniejszych doznań, które ostatecznie zostawiają nas z poczuciem pustki. W głębi duszy wszyscy pragniemy do tego samego – odnaleźć spokój i harmonię. Paradoksalnie dopiero kiedy porzucimy egocentryczne myślenie i odważymy się ofiarować siebie drugiemu człowiekowi, nie oczekując niczego w zamian, osiągniemy upragnioną pełnię szczęścia.

koncept i choreografia: Żaneta Majcher
muzyka: Simone Donati (ATMO), Armand Amar, Julia Kent, Levon Minassian, Jonsi&Alex
taniec: Agata Baran, Wiktor Bębacz, Agata Biela, Agnieszka Brzezińska, Stanisław Bulder, Sylwia Czubińska, Patrycja Kubiak, Dominika Lewandowska, Beata Miernik, Ewa Noras, Iza Prokopek, Konrad Zagajewski

Chrome Paradise to futurystyczna wizja przyszłości. Grupa ludzi postawiona zostaje przed faktem nowego ładu. Odbywa hipnotyczną podróż przez chłodne, surowe przestrzenie szukając odpowiedzi na najprostsze egzystencjonalnie pytania, popadając w rytualny trans, zatracając się w abstrakcyjnej rzeczywistości wypełnionej gamą kolorów i dźwięków.
Minimalistyczna ekspresja i bezkompromisowa fizyczność na których zbudowany jest spektakl ma na celu utrzymanie widza na dystans jednocześnie pozostawiając go w stanie nieustannego napięcia.

koncept i choreografia: Artur Grabarczyk
reżyseria obrazu i dźwięku: Wiktor Podgórski (VTR)
taniec: Agata Baran, Wiktor Bębacz, Agata Biela, Agnieszka Brzezińska, Stanisław Bulder, Sylwia Czubińska, Patrycja Kubiak, Dominika Lewandowska, Beata Miernik, Ewa Noras, Iza Prokopek, Konrad Zagajewski

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.