Domowa Terapia – warsztaty dla osób ze specjalnymi potrzebami

W czasie ogólnopolskiej kwarantanny i utrudnionego, czy wręcz niemożliwego dostępu do terapii zajęciowej Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza organizuje warsztaty on-line.

„Domowa Terapia” to cykl bezpłatnych warsztatów prowadzonych w internecie, adresowanych do osób ze specjalnymi potrzebami oraz ich rodziców i opiekunów. Pierwsze zajęcia ruszają 30 kwietnia (czwartek). Szczegółowy opis warsztatów oraz wszystkie szczegóły znajdą Państwo poniżej.

Program zajęć zakłada poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie działań terapeutycznych rodziców i opiekunów dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjno-terapeutycznymi. 

Podczas warsztatów on-line przedstawione zostaną formy aktywności oraz pomysły do samodzielnego wykonania w domu, wsparte podstawami wiedzy teoretycznej, instruktażem i komentarzem specjalistycznym. „Domową terapię” poprowadzi Hubert Żelazko, neurologopeda i pedagog specjalny.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/547524372815779/


Aby uzyskać dostęp do materiałów oraz uczestniczyć w warsztatach LIVE, wystarczy dołączyć do grupy na FB:  

https://www.facebook.com/groups/domowa.terapia/ 

Zajęcia będą odbywać się według ustalonego harmonogramu i złożone są z dwóch etapów: 

  1. Udostępnienie materiałów do pobrania oraz filmu instruktażowego z krótkim wprowadzeniem praktycznym i teoretycznym.
  2. Spotkanie w formie transmisji LIVE, podczas którego zaprezentowane zostaną ćwiczenia wspomagające terapię z wykorzystaniem materiałów dostępnych w warunkach domowych. Rodzice i opiekunowie poznają zasady skutecznego wykonywania ćwiczeń.

Moduł I: „Domowa siłownia dla języka” 
 
Harmonogram warsztatów:  

29 kwietnia (środa), godz. 12:00 

Film instruktażowy, jak przygotować się do zajęć. Opiszemy jakie materiały (będziemy wykorzystywać przedmioty dostępne w domu) przygotować na warsztaty oraz przedstawimy krótkie wprowadzenie teoretyczne.  

 

30 kwietnia (czwartek), godz. 16:00  

 
Transmisja LIVE, spotkanie online z terapeutą.  

 
Prezentacja ćwiczeń usprawniających mięśnie aparatu artykulacyjnego według lokalizacji mięśni oraz stopnia trudności z wykorzystaniem materiałów do ćwiczeń dostępnych w warunkach domowych.  

 
Rodzice i opiekunowie osób ze specjalnymi potrzebami poznają podstawowe wiadomości z zakresu funkcjonowania mięśni twarzy i wnętrza jamy ustnej. Poznają zasady skutecznego wykonywania ćwiczeń.  

prowadzenie: Hubert Żelazko – neurologopeda, pedagog specjalny 
 
Dyplomowany neurologopeda w trakcie certyfikacji na międzynarodowego terapeutę Koncepcji Castillo-Moralesa. Zawodowo zajmuje się terapią mowy oraz funkcji przygotowujących do mówienia, takich jak oddech, przyjmowanie pokarmów i ruch. Od wielu lat zajmuje się pracą z osobami o specjalnych potrzebach, od narodzin do późnej starości, ukierunkowanej na poprawę świadomości własnego ciała. Obecnie pracuje jako terapeuta i neurologopeda w Centrum Mowy i Ruchu Elf. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.