Domki ogrodowe – czy to się opłaca?

Wiele osób zastanawia się, co zrobić, by skutecznie, a jednocześnie estetycznie zwiększyć swoją powierzchnię mieszkalną. Czy dobrym sposobem na to może być postawienie w ogrodzie drewnianego domku, jakich coraz więcej widzimy dookoła? Między innymi o tym rozmawiamy z Przemysławem Balcewiczem, dyrektorem czołowego producenta drewnianych domków w naszym kraju, firmy Eko-Architektura.

Różne zastosowania domków ogrodowych

– Jest Pan przedstawicielem firmy zajmującej się produkcją różnego rodzaju domków drewnianych, w tym także ogrodowych. Proszę powiedzieć, dlaczego Pana zdaniem warto taki domek postawić w swoim ogrodzie?

Drewniane domki ogrodowe mogą mieć naprawdę wiele zastosowań, co dobrze widzimy po potrzebach, z jakimi zgłaszają się do nas nasi klienci. Dla niektórych taka konstrukcja to dobry sposób na de facto dobudowanie do swojego domu jeszcze jednego pokoju, w którym można wypoczywać, ale także pracować, bo zdarza się również, że takie pomieszczenie jest traktowane jako gabinet. Inni z kolei chcą mieć niewielką powierzchnię, w której zorganizują na przykład salę zabaw dla dzieci. Często też jest to sposób na stworzenie przestrzeni, w której można przechowywać narzędzia czy sprzęt używany na co dzień podczas pracy w domu i ogrodzie.

My, jako czołowy producent takich domków w Polsce, mamy bardzo szeroką ofertę, którą staramy się odpowiadać na zapotrzebowanie klientów. Muszę tu dodać, że są w niej nie tylko tradycyjne zamknięte domki ogrodowe, ale także otwarte altany, które pozwalają przyjemnie spędzić czas na zewnątrz domu w gronie rodziny czy znajomych podczas spotkań towarzyskich.

Domki ogrodowe większe i mniejsze

– A jakiej wielkości mogą być takie domki?

– Tu również mamy szeroki wybór. Tak naprawdę mogą mieć powierzchnię od 1m² do wielkości, jakiej potrzebuje klient. W praktyce domki ogrodowe znajdujące się w naszej ofercie mają zwykle maksymalną powierzchnię do 36 m². Żeby dać klientom większy komfort wyboru, poszczególne modele oferujemy w różnych rozmiarach, co pozwala dobrze dopasować domek do wolnej przestrzeni w miejscu, w którym będzie stawiany, a także do jego przeznaczenia. Jestem przekonany, że dla każdego klienta potrafimy przedstawić ofertę, która najpełniej realizuje wszystkie jego wymagania. Bardzo mocno stawiamy na jakość, bo w naszej firmie mówimy, że zestaw premium jest standardem.

Udogodnienia w domkach ogrodowych

– Co to oznacza w praktyce dla kogoś, kto chce postawić domek ogrodowy?

– Oznacza, że to, co inni oferują tylko w wersjach premium za dodatkowymi opłatami, u nas jest w ofercie standardowej. Mogę tu wymienić kilka elementów podnoszących standard realizacji każdego zamówienia:

  • okna z szybami zespolonymi – jesteśmy jedynym producentem, który daje swoim klientom takie rozwiązanie,
  • najwyższej jakości materiały uszczelniające do drzwi i okien – to znakomite zabezpieczenie przed nieszczelnością, dzięki któremu do środka podczas deszczu nie dostaje się woda, a przy niskich temperaturach zimne powietrze. Nie mówiąc już o tym, że wysokiej jakości materiały uszczelniające chronią przed hałasem z zewnątrz i pozwalają lepiej wypocząć,
  • dobre jakościowo materiały wykończeniowe z drewna – pozwalają zachować elegancki, drewniany wygląd domku, a do tego nie wymagają zbyt dużego zużycia energii przy wykończeniu,
  • pokrycie dachu papą bitumiczną – to kolejny element zapewniający najlepsze uszczelnienie domku, tym razem od strony dachu. Taka papa jest bardzo wytrzymała i będzie chroniła konstrukcję przez długi czas, jednocześnie przynosząc dużą oszczędność.

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/chalets
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.