Domek niczym z klocków Lego

Coraz częściej alternatywą dla mikrodomów, domów na wodzie czy też budynków fińskich stają się domki kontenerowe. To niezwykły trend, który świetnie wpisuje się w modę na industrializm i minimalizm. To okazja, by zamieszkać na niewielkiej przestrzeni, a także urządzić w ten sposób działkę rekreacyjną. Poza tym to ekologiczna opcja, więc idealnie wpisuje się w modę. Co za tym idzie, można mieszkać i odpoczywać w kontenerze, a wiele z realizacji zachwyca niezwykłymi pomysłami architektonicznymi oraz funkcjonalnością.

  1. Domek na lato i na lata
  2. Dla kogo kontener mieszkalny?

Domek na lato i na lata

Moda na domki kontenerowe przybyła do nas z Ameryki i z krajów skandynawskich. Obecne realizacje są coraz bardziej przystępne cenowo, a także zmniejsza się ilość koniecznych pozwoleń oraz formalności. W wielu wariantach można zamówić dom modułowy 35m2 w standardzie „pod klucz”, a to sprawia, że takie rozwiązanie jest nie tylko konkurencyjne dla budynków letniskowych, ale również dla mieszkań – jeśli oczywiście postawimy na opcję z ociepleniem oraz wyposażeniem w niezbędne media i instalacje.

Warto zwrócić uwagę, że dom modułowy może powstać z wielu różnych „skrzynek”. Dzięki temu można stworzyć konstrukcję idealnie dopasowaną do potrzeb. W ten sposób można mieć oryginalny, fantazyjny i większy budynek. Popularnością obecnie cieszy się dom 35m2. Wynika to z faktu, że można go postawić tylko na podstawie zgłoszenia, a tym samym minimalizuje się ilość koniecznych formalności. Poza tym to także tańsza opcja. Dom modułowy taki jak https://ikadom.pl/domek-fox-35m2/ świetnie sprawdzi jako propozycja letniskowa. Inne kontenery są doskonałe do celów przemysłowych, biurowych czy gospodarczych. Tym samym dość standardowa konstrukcja służąca do transportu morskiego otrzymuje kolejne życie i rewelacyjnie wpisuje się w nowoczesne trendy. W taki sposób może zostać postawiona stodoła 35m2 lub dom bez pozwolenia.

Dla kogo kontener mieszkalny?

Kontener morski składa się z ramy stalowej oraz ścian, podłogi i sufitu. Oczywiście do zastosowań mieszkalnych musi być ocieplony. W tym celu wykorzystuje się wełnę mineralną jako wypełnienie lub izolacja poliuretanowa w formie płyt PUR. Zresztą analogicznie ociepla się również tradycyjne budynki. Natomiast wnętrze kontenera wykłada się płytami wiórowymi lub gipsowo-kartonowymi. Dzięki temu można wykończyć aranżację dokładnie tak, jak się chce. I choć kontener morski nie jest duży, to okazuje się, że można go całkiem sprytnie urządzić i pomieści się to wszystko, czego miłośnicy minimalizmu pod ręką potrzebują.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.