Dom w centrum czy na obrzeżach miasta?

W ostatnim czasie mocno zauważalny jest fakt, iż Polacy coraz częściej uciekają z dużych aglomeracji na tereny podmiejskie. Chociaż dla większości ciężko jest przestawić się z życia w mieście, by zamieszkać na obrzeżach – to coraz większe zainteresowanie budzą właśnie inwestycje podmiejskie. Mieszkanie w domu pod miastem jest ciekawą alternatywą, na którą warto zwrócić uwagę. Zastanawiasz się, czy warto kupić dom na obrzeżach? A może lepiej zainwestować w nieruchomość w centrum miasta? Zapoznaj się z artykułem poniżej i sprawdź, które z rozwiązań odpowiada Twoim preferencjom. 

Dom na obrzeżach miasta 

Zdecydowanie większość osób decyduje się zakup mieszkania na obrzeżach z dwóch powodów. Po pierwsze, pragną spokoju i odpoczynku od zgiełku miasta. Po drugie, ceny takich domów są z reguły niższe niż w mieście, nawet dwukrotnie. W takiej więc sytuacji mieszkańcy decydują się na zakup domu usytuowanego w niedużej odległości od miasta. W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się nowe domy w Warszawie. Dużą zaletą są pobliskie tereny. Do dyspozycji przyszłych nabywców nieruchomości jest znacznie większa i zaciszna przestrzeń, która zapewnia poczucie prywatności. Większość nowoczesnych osiedli posiada dedykowane najmłodszym specjalnie wyznaczone strefy m.in. place zabaw, co zadowoli szczególnie rodziny z dziećmi. Takiego typu nieruchomości charakteryzują również większą dostępnością miejsc parkingowych oraz zadaszonych garaży.

Dom w centrum – wszędzie blisko?

Jest to jedna z najczęściej wymienianych zalet posiadania domu w centrum miasta. Taka lokalizacja to niezwykłe udogodnienie, które zapewnia dostęp do licznych punktów m.in. handlowo-usługowych. Dodatkowym atutem jest na pewno to, że w centrum miasta jest o wiele większy wybór na rynku nieruchomości. Nowe domy w Warszawie cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród inwestorów, jak i przyszłych mieszkańców. Taka inwestycja to wybór dla osób, które chcą i lubią być w centrum wydarzeń. Chętnie korzystają ze wszystkich spotkań kulturalnych dziejących się właśnie w centrum miasta. 

Wbrew pozorom takie miejsce to nie tylko wybór dla osób ceniących sobie głównie rozrywkę. Warto zwrócić uwagę, że centrum to wciąż serce miejskiego biznesu. To tutaj przede wszystkim znacznie łatwiej znaleźć pracę, w pobliżu miejsca zamieszkania. Plusem posiadania domu w mieście jest bardzo dobra sieć węzłów komunikacyjnych, która jest dużym ułatwieniem w przypadku osób nieposiadających własnego środka transportu. Tak naprawdę to właśnie lokalizacja inwestycji ma ogromny wpływ na kwestię zalet i jej wad. Dom w centrum miasta daje sporo możliwości. Warto wziąć pod uwagę także minusy, które zawsze się pojawiają. Do najczęstszych zaliczane są przede wszystkim hałas, zwłaszcza jeśli taki dom znajduje się w pobliżu trasy. 

Sprawdź ofertę nowych domów w Warszawie na portalu Rynekpierwotny.pl 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.