Do kiedy Świąteczna Iluminacja Warszawy 2021?

swiateczna iluminacja warszawy
Po raz drugi na stołeczne ulice powrócił duch przedwojennej Warszawy! A to wszystko za sprawą nowej energooszczędnej świątecznej iluminacji.
W najbliższy weekend, 3-5 grudnia, Trakt Królewski stanie się deptakiem. Tak samo będzie w kolejne weekendy grudnia oraz przez blisko dwa tygodnie w okresie świąteczno-noworocznym, od 24 grudnia do 9 stycznia. Dzięki temu warszawiacy będą mogli spacerować i oglądać świąteczną iluminację. Ozdoby ściśle związane ze świętami np. choinka,  zostaną z nami do końca stycznia.  Zakończenie iluminacji nastąpi 15 lutego 2022 roku. 

W tym roku ulice ozdobią:

  • Tramwaj konny przy pomniku Kopernika

  • Labirynt przy hotelu Bristol

  • Karuzela i Altana „Zakochaj się na Święta” – plac Hoovera

  • Kataryniarz i baloniarz – plac Zamkowy

  • Choinka na placu Zamkowym

  • Choina na Rynku Starego Miasta

  • Nowy Świat – iluminacja całej ulicy

Tegoroczne dekoracje zostały zaplanowane tak, żeby przez swoje rozproszenie oraz rozmiar umożliwiały bezpieczne zimowe spacery, przy utrzymaniu odpowiedniej odległości od innych. Stawiamy również na ekologię – dzięki zastosowaniu energooszczędnych diod, które pobierają nawet 8-10 razy mniej energii niż tradycyjne żarówki. Co więcej, iluminacja została wyposażona w system zarządzania dekoracją z uwzględnieniem redukcji jej mocy w godzinach nocnych oraz uzbrojenie wszystkich elementów w urządzenia eco-saver, co obniży koszty eksploatacji o blisko 30 proc.


Przeczytaj też:

Wydarzenia Warszawa weekend – klik
Co robić w Warszawie w tym miesiącu – klik
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.