Dni Uchodźcy – „Uchodźcy” Teatru tańca DzikiStyl Company

Dni Uchodźcy – „Uchodźcy” Teatru tańca DzikiStyl Company.

Reklama
Reklama

30 czerwca o godz. 19.00 zaprezentowany będzie spektakl teatru tańca DzikiStyl Company pt. Uchodźcy/ Testigo documentary.

Reżyseria: Patryk Gacki / Choreografia, światła, kostiumy: DzikiStyl Company / Muzyka: kolaż / Wykonanie: Wioleta Fiuk, Patryk Gacki, Michał Łabuś /opieka artystyczna w ramach GFT: Pavel Zuštiak /

Miejsce: Służewski Dom Kultury

Reklama
Reklama

Spektakl dotyka kwestii wzbudzającej w ostatnich miesiącach ogromne emocje w całej Europie: losu uchodźców, opuszczających swoje rodzinne kraje z powodu wojny czy prześladowań, podróżujących tysiące kilometrów w poszukiwaniu lepszego życia. Skupiamy się w nim przede wszystkim na dramatycznych losach jednostek, zmagających się z brakiem schronienia, żywności, poczucia bezpieczeństwa. Zależy nam na zobrazowaniu jak najbardziej wiarygodnie – za pomocą ruchu – stanów psychicznych towarzyszących ucieczce, a także skupiamy swoją uwagę na ciele człowieka w momentach ekstremalnego wysiłku fizycznego. Los uchodźców oddany jest nie wprost, a przez ruchowe skojarzenia – ciasnotę, wyobcowanie, poczucie dyskomfortu, nadzieję na wolność szybko tłumioną przez pozostałych, bierność i zwątpienie przeplatane z momentami radości. Nie rezygnujemy również z komentarza o wymiarze społecznym i politycznym.

Bezpośrednią inspiracją przedstawienia są zdjęcia oraz rozmowy z Maciejem Moskwą, trójmiejskim fotografem, zdobywcą m. in. nagrody za Zdjęcia Roku w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo oraz Grand Prix XIX Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo 2015 im. Zbigniewa Kosycarza. Moskwa jest członkiem Testigo Documentary, kolektywu dziennikarzy skupiających się na tematach społecznych, politycznych i dotyczących środowiska, które często nie trafiają do mediów mainstreamowych. Urodzony w Gdańsku fotograf konsekwentnie, przez wiele miesięcy, dokumentował masową ucieczkę mieszkańców ogarniętych wojną krajów Bliskiego Wschodu. Interesują nas historie wyciągnięte przez Macieja Moskwę bezpośrednio od ludzi, którzy znaleźli się w kryzysowej sytuacji, które pokazują prawdę o kryzysie uchodźców i trwającej wojnie.

[sala widowiskowa / ilość miejsc ograniczona]

Reklama
Reklama

DOCHÓD ZE SPEKTAKLU PRZEZNACZONY JEST NA FUNDACJĘ WSPIERAJĄCĄ UCHODŹCÓW.

Zapraszamy również na piknik rodzinny. Do Służewskiego Domu Kultury przybędą reporterzy i fotoreporterzy, którzy byli w różnych częściach świata, doświadczyli i opisali sytuację uchodźców. Zobaczymy na czym polega kryzys i jak możemy współpracować nad jego rozwiązaniem. Dzieci zbudują na warsztatach „dom dla uchodźcy”. Przybędą także uchodźcy by podzielić się z nami swoimi opowieściami. Spróbujemy specjałów kuchni z rejonów, z których musieli uciec. 

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.