Dni Otwarte Domu Kereta luty 2018

Dni Otwarte Domu Kereta luty 2018.

Dom Kereta to instalacja artystyczna. Ma formę “insertu” pomiędzy dwoma budynkami, reprezentującymi różne epoki w historii Warszawy. Miejsce instalacji to przestrzeń między budynkami przy ul. Żelaznej 74 i Chłodnej 22 w Warszawie. Działka, na której stoi Dom, ma w najszerszym miejscu 152 centymetry, sam Dom ma 70 cm w najwęższym miejscu, a 122 cm w najszerszym. Został zbudowany w 2012 roku.

Dom Kereta zaprojektował Jakub Szczęsny z grupy CENTRALA, zaś kuratorami powstania instalacji byli Sarmen Beglarian i Sylwia Szymaniak. Patronem i symbolicznym mieszkańcem został Etgar Keret, znanych pisarz izraelski. Obecnie Dom jest własnością Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej. Dom jest instalacją artystyczną dotykającą swoim tematem pamięci miejsca, jest prrzestrzenią w której artyści z całego świata realizują swoje projekty podczas rezydencji artystycznych, oraz przykładem niezwykłej architektury. Zwraca uwagę swoją małą powierzchnią, która jest doskonałym przykładem mieszkania na małej przestrzeni.

W roku 2016 Dom Kereta został laureatem pierwszej edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy w kategorii wydarzenie architektoniczne. Został zbudowany dzięki współfinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy.

17-18 lutego 2017

Cena 20 zł

Strona: http://oferta.fundacjapsn.pl/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.