Dni Ochrony Środowiska 2019

Dni Ochrony Środowiska 2019.

23 czerwca zapraszamy do Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie na drugą edycję pikniku edukacyjnego Dni Ochrony Środowiska, objętego Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Piknik stanowi warsztatową część konferencji „Dla Lasu, Dla Ludzi – Leśnictwo XXI wieku w odpowiedzi na oczekiwania społeczeństwa w zakresie edukacji ekologicznej”. Obchodząc 95-lecie Lasów Państwowych chcemy przypomnieć, że Polska to również zachwycające krajobrazy, niezwykłe bogactwo przyrodnicze, swoboda dostępu do lasów oraz silny i emocjonalny związek ludzi z naturą. Mamy co wspólnie świętować!

W niedzielę 23 czerwca na terenie rekreacyjnym Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie (wejście od ul. Myśliwieckiej przy Parku Agrykola) od godz. 10.30 do 18.00 odbędzie się wielki, edukacyjny piknik rodzinny Przy blisko 30 stanowiskach wystawców z całej Polski będzie można wziąć udział w warsztatach eko-stolarki, zobaczyć pokazy sokolnicze i kynologiczne, wysłuchać prelekcji o leśnym survivalu i bezpiecznym grzybobraniu, poznać tajniki pracy leśników, strażaków i policjantów oraz spróbować darów lasu, wziąć udział w konkursach i quizach wiedzy o przyrodzie, a także „poczuć” las wszystkimi zmysłami. Czekamy na rodziny z dziećmi oraz wszystkich miłośników lasów i przyrody.

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie (wejście od ul. Myśliwieckiej przy Parku Agrykola) od godz. 10.30 do 18.00

Wstęp wolny

Zapraszają:
Ministerstwo Środowiska
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa Oddział Muzeum Łazienki Królewskie
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Szczegółowych informacji udziela Centrum Informacyjne Lasów Państwowych:
Warszawa, ul. Grójecka 127, tel. 22 185 53 53,  cilp@cilp.lasy.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.