Dni Białołęki 2023

Dni Białołęki 2023

W dniach 16-18 września 2023 roku odbędzie się Dni Białołęki 2023. Zaplanowaliśmy aż 3 dni zabawy, koncertów, animacji i pokazów dla mieszkańców dzielnicy i wszystkich innych warszawiaków, którzy mają ochotę świętować z nami.

Dni Białołęki, to największe święto dzielnicy, obchodzone co roku w czerwcu. W 2023 r. zaplanowaliśmy aż 3 dni zabawy, koncertów, animacji i pokazów dla mieszkańców dzielnicy i wszystkich innych warszawiaków, którzy mają ochotę świętować z nami.

Uczta dla ucha w Parku Picassa

W tym roku aż 2 dni koncertów w Parku Picassa! Różnorodność artystyczna zadowoli fanów różnych stylów muzycznych.

Dni Białołęki 2023

Koncertowy weekend 16 czerwca o godz. 19:00 rozpocznie Kuba Badach – wokalista jazzowy i kompozytor, laureat nagrody Fryderyka. Później na scenie pojawią się Wilki, które zaprezentują bardziej rockowe brzmienia. Zespół rozpoczął działalność w 1991 roku, ma na koncie 8 albumów studyjnych, więc grono jego fanów to już kolejne pokolenie.

W sobotni wieczór również w Parku Picassa pojawi się młoda wokalistka Bryska. Popularność przyniósł jej utwór „Panika”, który dostał się do Gorącej 20 Radia Eska. Zwieńczeniem drugiego dnia Dni Białołęki będzie koncert Grubsona. Najbardziej znany utwór rapera to „Na szczycie”, który jako pierwszy w historii polskiej muzyki miał ponad milion wyświetleń w serwisie YouTube.

Dla koneserów plenerowych aktywności

O dobrą formę przed latem zadba New Age Fitness. Joga, krav maga, zumba to tylko niektóre z zajęć, które poprowadzą trenerzy z centrum sportowego. Podczas zajęć z kalisteniki w nowej strefie street workout instruktorzy przez cały dzień będą pokazywać jak ćwiczyć z własnym ciałem. Najmłodsi będą mogli poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni, pomalować buźkę w kąciku zabaw. Animatorzy zadbają też żeby wyczarować ze skręcanych balonów kształty i zwierzątka o jakich zamarzą najmłodsi. W strefie będzie też można wygrać karnety do klubu oraz sali zabaw i do parku trampolin.

W ciągu dnia zapraszamy do strefy food trucków na bogactwo smakołyków z całego świata. Quesadille, naleśniki, churrosy czy plyndze zawsze znajdą swoich amatorów, a pyszne lody przyjemnie schłodzą po treningu.

Odległe kultury poznamy nie tylko dzięki smakom, ale też muzyce. Ritmo Bloco przeniesie nas na brazylijski sambodrom. Grupa bębniarzy nie tylko zagra, ale też zaprosi na warsztaty gry na bębnach.

Białołęka Pożyteczna

Ostatni dzień święta dzielnicy, to tradycyjnie piknik rodzinny w Parku Henrykowskim. To okazja do poznania białołęckich organizacji pozarządowych, które zaprezentują swoje działania. Ale to nie wszystko. Będą pokazy eksperymentalne z Szalonym Naukowcem, zabawy muzyczne z „Zuzanną Żyrafą”, występy cyrkowe, warsztaty modelarskie i malarski oraz spektakl teatralny dla dzieci. Na zakończenie tego dnia na scenie wystąpi Sydney Polak, który tworzy muzykę z pogranicza reggae, hip-hopu i folku, a publiczności znany jest z piosenek „Chomiczówka” i „Otwieram wino”.

Wieczór impro

Świętowanie zakończymy ,,Wieczorem Komedii Improwizowanej” w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Głębockiej 66. Wystąpią: grupa Ad Hoc, zespół ImproBand wraz z Wojciechem Tremiszewskim. Ad Hoc było jedną z pierwszych w Polsce grup zajmujących się improwizacją teatralno-komediową. Członkowie tworzą spektakle na scenie na żywo, bez scenariusza, w oparciu o sugestie publiczności i nieograniczoną wyobraźnię improwizatorów. A skoro każdy z widzów ma wpływ na to co wydarzy się na scenie to zapraszamy Was do odbioru bezpłatnych wejściówek o 9 czerwca od godz. 18 w kasach BOK (ul. van Gogha 1, tel. 22 300 48 00 wew. 1 oraz ul. Głębocka 66, tel. 22. 300 48 00 wew. 2).

źródło: https://bialoleka.um.warszawa.pl/-/dni-bialoleki-2023?

Reklama