Dni Białołęki 2021

Kulturalno – Artystyczna Białołęka Pożyteczna – 4 września

W kolejny weekend obchody Dni Białołęki przeniosą się do Parku Henrykowskiego. Od godziny 12.00 białołęckie organizacje pozarządowe będą prezentować swoje działania. Zabawy muzyczne z najmłodszymi poprowadzi DJ MIKI. Będą również pokazy cyrkowe.

Reklama
Reklama

Na 15 stoiskach będziecie mogli Państwo nie tylko zapoznać się z misją i projektami poszczególnych organizacji, ale skorzystać z rozmaitych animacji, warsztatów, gier i zabaw dla wszystkich, niezależnie od wieku! Kilkanaście fundacji i stowarzyszeń będzie czekało z arcyciekawą ofertą: pokazami naukowymi, animacjami sportowymi, warsztatami plastycznymi i etnograficznymi, wycieczkami historycznymi, poradami zdrowotnymi i różnego rodzaju pokazami!

Harmonogram,  4 września 2021
Godz. 12:00- 16:50
– Występ DJ MIKI
– prezentacja Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego
– występ grupy – Świat cyrku
– sceniczny interaktywny spektakl teatru FORMA
– zabawy pod sceną z teatrem FORMA
– autorski recital młodego artysty z Białołęki Stanisława Kukulskiego
– blok konkursów dla rodzin
– pokaz grupy cyrkowej Klaunik
Godz. 12:00- 17:00
Punkt SPZOZ Warszawa – Białołęka m.in szczepienie przeciwko COVID-19
Godz. 16:50- 17:00
– wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów
Godz. 17:00 -18:00
– koncert Grzegorza Wilka z zespołem
5 września godz. 20, Park Picassa
ALBO INACZEJ – Koncert plenerowy w ramach Dni Białołęki

Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)
Ten projekt stał się kultowy już od pierwszego singla. Niezwykłe połączenie klasyki polskiej estrady, współczesnej muzyki rozrywkowej i hip-hopu. Międzygatunkowe spotkanie kilku pokoleń Artystów, w trakcie którego legendarne rapowe nagrania zyskują zupełnie nowe interpretacje. Do tworzenia muzyki można podchodzić w sposób tradycyjny, albo inaczej. Na przykład wtedy, gdy nagrania weteranów hip-hopu, m.i.n. Eldo, Pezeta czy Peji, wykonywane są przez czołowych artystów w historii polskiej sceny muzycznej – Ewę Bem, Felicjana Andrzejczaka, Andrzeja Dąbrowskiego czy ś.p. Zbigniewa Wodeckiego.
Projekt realizowany przez wytwórnie Alkopoligamia.com, to jednak nie tylko międzypokoleniowe spotkania w studio, pod okiem dyrektora muzycznego Mariusza Obijalskiego. To także koncerty, które nierzadko są jedyną szansą usłyszenia klasyków polskiego hip-hopu na żywo. W oryginalnych wersjach, albo inaczej, w nowych aranżacjach. Ukoronowaniem zainteresowania, które wywołuje Albo Inaczej wśród fanów, a także przedstawicieli branży muzycznej była nominacja drugiej odsłony projektu do nagrody Fryderyka w kategorii „ALBUM ROKU NOWE WYKONANIE”.
Podczas koncertu w ramach Dni Białołęki 2021, przed białołęcką publicznością zaprezentują się Mrozu, Ten Typ Mes, Krystyna Prońko, Natalia Nykiel, Emil Blef, Paulina Przybysz, Piotr Zioła, Eldo, Rosalie. oraz Te-Tris.
 
Organizator:
Dzielnica Białołęka
Partnerzy:
PGNiG Termika
Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji
Polfa Tarchomin S.A.
SPZOZ Warszawa-Białołęka
FB-klik

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.