Dłuższa wakacyjna opieka w przedszkolach w Warszawie

W najbliższe wakacje dzieci uczęszczające do przedszkoli prowadzonych przez miasto będą miały zapewnioną opiekę we własnej lub innej placówce przez trzy a nie dwa tygodnie.

Wydłużenie o dodatkowy tydzień opiekę nad dziećmi w wszystkich naszych przedszkolach było możliwe po szczegółowych analizach możliwości placówek (wakacyjne remonty, liczba nauczycieli na urlopach, wakaty). Udało się! Maluchy będą teraz mogły dłużej przebywać w jednej placówce. To optymalne rozwiązanie, zgodne z oczekiwaniami rodziców – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Na nowym rozwiązaniu skorzystają najmłodsi – wydłuży się bowiem okres opieki nad dzieckiem w tym samym przedszkolu, dzieci nie będą już narażone na stresującą, nawet czterokrotną zmianę placówki w czasie wakacji. Jednocześnie w przedszkolach będzie można przeprowadzić zaplanowane remonty, a nauczyciele będą mogli skorzystać z przysługujących im urlopów.

Dotychczas zdecydowana większość stołecznych przedszkoli (63,4%) dyżurowało jedynie przez dwa tygodnie, 23,5% placówek trzy tygodnie a kolejne 7,6% przedszkoli dyżurowało przez cztery lub pięć tygodni. 19 przedszkoli (5,5%) nie dyżurowało w ogóle, w związku z prowadzonymi remontami.

Warszawa zapewnia opiekę dzieciom uczęszczającym do przedszkoli przez całe wakacje – w macierzystej placówce, bądź innej wybranej przez rodzica. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość skorzystania z elektronicznego zapisu dziecka – rodzic może dowolnie wybrać placówkę i terminy.

Liczba miejsc opieki wakacyjnej w Warszawie systematycznie wzrasta. W 2016 r. stołeczne przedszkola zapewniały ją 40 820 dzieciom. W tym roku to już 54 453 miejsc.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.