Dlaczego wynajem długoterminowy aut używanych i nowych jest opcją dla każdego?

Mimo tego, iż odchodzi się od nadmiernego wykorzystywania samochodów każdego dnia, a mowa tutaj o częstszych spacerach, jeździe na rowerze i wszelkich innych aktywnościach fizycznych i tak ciężko nam sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie bez choćby jednego auta na rodzinę.

Pojazdy ułatwiają nam codzienne dojazdy do pracy, odwożenie dzieci do szkoły, czy też wyjazdy poza miasto np. na urlop, od czasu do czasu. Zakup nowego samochodu to naprawdę spory koszt, a szczególnie wtedy, jeśli robimy to za gotówkę prosto w salonie. Istnieją jednak pewne alternatywy, dzięki którym uda się nam sporo zaoszczędzić.

Najtańszym, a zarazem najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście kupno używanego samochodu od prywatnego właściciela. Nie jest to jednak idealna opcja, z uwagi na liczne pułapki, jakie czyhają na potencjalnego kupca. Nigdy nie ma bowiem pewności co do tego, czy dany egzemplarz jest faktycznie bezwypadkowy, czy nie posiada ukrytych usterek, a także czy jego przebieg jest zgodny z prawdą. Wybierając wynajem długoterminowy aut używanych, ale również zupełnie nowych, z pewnością uda się nam uniknąć większości tych problemów, zachowując przy tym wszelkie zalety wynikające z użytkowania zupełnie nowego samochodu, a także pełen komfort związanym z tym, że nie widniejemy jako właściciele owego auta.

Czym charakteryzuje się najem długoterminowy samochodów?

W dużym uogólnieniu, mamy tuta do czynienia z metodą finansowania, która dość mocno nawiązuje do popularnego leasingu. Wybieramy konkretny model samochodu, po czym możemy go swobodnie użytkować, w zamian za comiesięczne opłaty czynszowe o określonej wysokości. Co ważne, te zawierają już w sobie koszty wszystkich obowiązków, które spoczywałyby na właścicielu pojazdu, a tutaj załatwia wszystko firma finansująca. O czym dokładnie mowa? Jest to chociażby ubezpieczenie samochodu, wymiana ogumienia co sezon, naprawa drobnych usterek, a także gwarancja zastępczego pojazdu na wypadek poważnej awarii, przeglądy techniczne, czy też serwisowanie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.