Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego
Do nauki języka motywuje nas przede wszystkim chęć poznania nowego sposobu komunikowania się. To jednak niejedyne korzyści, które za sobą niesie. Ucząc się angielskiego lub innych języków, zwiększamy możliwości naszego mózgu na wielu polach. Sprawdź, dlaczego warto uczyć się języka angielskiego oraz w jaki sposób robić to szybko i skutecznie.

Jak nauka języka stymuluje mózg?

Zdobywanie wiedzy ma ogromną wartość, dlatego edukacja jest tak ważna dla całego naszego życia. Całego i na każdym jego etapie – poszerzanie wiedzy pozwala się rozwijać w każdym wieku, zwłaszcza gdy mowa o nauce języka. Choć w wieku dorosłym przychodzi ona z nieco większym trudem, niż w dzieciństwie, nasz mózg odwdzięczy się za ten wysiłek. Badania pokazują, że nauka języka potrafi rozwinąć jego możliwości nie tylko w zakresie językowym, charakterystyczne dla lewej półkuli. Osoby dwujęzyczne są znacznie lepszymi multitaskerami, łatwiej adaptują się do nowych, bardziej wymagających warunków i radzą sobie lepiej z rozwiązywaniem zadań wymagających posługiwania się komunikacją werbalną.  

Nauka języka angielskiego może usprawnić przyswajanie wiedzy w zupełnie innych sferach. Aktywizując mózg w sferze językowej, poszerzasz jego możliwości na niemal każdym innym polu, co może mieć kluczowe znaczenie w szkole czy na studiach. Dowiedziono, że studenci, którzy poświęcają co najmniej 30 minut tygodniowo na naukę języka obcego, osiągają wyższe wyniki również z innych przedmiotów w porównaniu do kolegów, który nie uczą się języków.

Praktyczna nauka angielskiego w trzy miesiące – czy to możliwe?

By móc w pełni korzystać z zalet, jakie daje znajomość języka angielskiego, warto przyswoić go jak najszybciej. Można to zrobić nawet w trzy miesiące, stosując odpowiednie metody i skróty – poznasz je tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=XaJt3BBams4.  Przede wszystkim – skup się na mówieniu i słuchaniu. Pisanie nie sprawi, że zaczniesz się łatwiej komunikować – w końcu w codziennej komunikacji nie podpierasz się notatkami. Po drugie – ucz się tego, czego będziesz używać. Koncentruj naukę na najczęściej używanych słowach, frazach i gramatyce. Język angielski ma aż 16 czasów, a przeciętny Anglik stosuje na co dzień zaledwie 5 z nich. Skup się na tym, co wykorzystasz w praktyce, co znacznie skróci czas, poświęcony na opanowanie języka. Praktyczne podejście dotyczy także gramatyki – nie ucz się formułek i teorii, ale przekładaj je na praktykę. Kluczem do skutecznej komunikacji jest umiejętność łączenia słów w logiczne i zrozumiałe zdania. Jeśli skupiasz się na teorii i zaniedbujesz praktykę, nawet wkucie całego podręcznika nie sprawi, że zaczniesz mówić swobodnie. Jeśli chcesz nauczyć się języka angielskiego szybko, sprawdź nasz starter: https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski-starter/.

Znajomość angielskiego przydatna w pracy i na wakacjach

Strategie rządzące szybką nauką języka można podsumować jednym zdaniem: ucz się tego, czego potrzebujesz. Jeśli nowy język ma poszerzyć Twoje horyzonty zawodowe, w pierwszej kolejności skup się na słownictwie i sformułowaniach, które przydadzą Ci się w pracy. Gdy natomiast uczysz się języka z zamiarem wykorzystania go w podróży, zacznij od słownictwa, które pomoże Ci zarezerwować hotel zamówić posiłek, zapytać o drogę lub załatwić sprawy na lotnisku. W ten sposób nie tylko przyswoisz wiedzę znacznie szybciej, ale też skutecznie ją utrwalisz, ponieważ będziesz z niej korzystać. Nie ma sensu poświęcać czasu na naukę słów, których nigdy nie użyjesz, zasad, których nie rozumiesz lub czasów, które prawdopodobnie Ci się nie przydadzą.

/materiał zewnętrzny/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.