Jak nauka języka stymuluje mózg?
Zdobywanie wiedzy ma ogromną wartość, dlatego edukacja jest tak ważna dla całego naszego życia. Całego i na każdym jego etapie – poszerzanie wiedzy pozwala się rozwijać w każdym wieku, zwłaszcza gdy mowa o nauce języka. Choć w wieku dorosłym przychodzi ona z nieco większym trudem, niż w dzieciństwie, nasz mózg odwdzięczy się za ten wysiłek. Badania pokazują, że nauka języka potrafi rozwinąć jego możliwości nie tylko w zakresie językowym, charakterystyczne dla lewej półkuli. Osoby dwujęzyczne są znacznie lepszymi multitaskerami, łatwiej adaptują się do nowych, bardziej wymagających warunków i radzą sobie lepiej z rozwiązywaniem zadań wymagających posługiwania się komunikacją werbalną.
Nauka języka angielskiego może usprawnić przyswajanie wiedzy w zupełnie innych sferach. Aktywizując mózg w sferze językowej, poszerzasz jego możliwości na niemal każdym innym polu, co może mieć kluczowe znaczenie w szkole czy na studiach. Dowiedziono, że studenci, którzy poświęcają co najmniej 30 minut tygodniowo na naukę języka obcego, osiągają wyższe wyniki również z innych przedmiotów w porównaniu do kolegów, który nie uczą się języków.
Praktyczna nauka angielskiego w trzy miesiące – czy to możliwe?
By móc w pełni korzystać z zalet, jakie daje znajomość języka angielskiego, warto przyswoić go jak najszybciej. Można to zrobić nawet w trzy miesiące, stosując odpowiednie metody i skróty – poznasz je tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=XaJt3BBams4. Przede wszystkim – skup się na mówieniu i słuchaniu. Pisanie nie sprawi, że zaczniesz się łatwiej komunikować – w końcu w codziennej komunikacji nie podpierasz się notatkami. Po drugie – ucz się tego, czego będziesz używać. Koncentruj naukę na najczęściej używanych słowach, frazach i gramatyce. Język angielski ma aż 16 czasów, a przeciętny Anglik stosuje na co dzień zaledwie 5 z nich. Skup się na tym, co wykorzystasz w praktyce, co znacznie skróci czas, poświęcony na opanowanie języka. Praktyczne podejście dotyczy także gramatyki – nie ucz się formułek i teorii, ale przekładaj je na praktykę. Kluczem do skutecznej komunikacji jest umiejętność łączenia słów w logiczne i zrozumiałe zdania. Jeśli skupiasz się na teorii i zaniedbujesz praktykę, nawet wkucie całego podręcznika nie sprawi, że zaczniesz mówić swobodnie. Jeśli chcesz nauczyć się języka angielskiego szybko, sprawdź nasz starter: https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski-starter/.
Znajomość angielskiego przydatna w pracy i na wakacjach
Strategie rządzące szybką nauką języka można podsumować jednym zdaniem: ucz się tego, czego potrzebujesz. Jeśli nowy język ma poszerzyć Twoje horyzonty zawodowe, w pierwszej kolejności skup się na słownictwie i sformułowaniach, które przydadzą Ci się w pracy. Gdy natomiast uczysz się języka z zamiarem wykorzystania go w podróży, zacznij od słownictwa, które pomoże Ci zarezerwować hotel zamówić posiłek, zapytać o drogę lub załatwić sprawy na lotnisku. W ten sposób nie tylko przyswoisz wiedzę znacznie szybciej, ale też skutecznie ją utrwalisz, ponieważ będziesz z niej korzystać. Nie ma sensu poświęcać czasu na naukę słów, których nigdy nie użyjesz, zasad, których nie rozumiesz lub czasów, które prawdopodobnie Ci się nie przydadzą.
/materiał zewnętrzny/
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.