DJI Mavic 3 Thermal – specyfikacja

DJI Mavic 3 Thermal

Oczekiwania użytkowników wobec dronów stale rosną. Producenci dokładają wszelkich starań, aby ich urządzenia były coraz nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne. Doskonałym tego przykładem jest model DJI Mavic Thermal. Co go wyróżnia? Jakie posiada parametry techniczne? Sprawdzamy!

Dron do zadań specjalnych

DJI Mavic 3 Thermal to przedstawiciel linii DJ Mavic 3 Enterprise. Model w większości posiada te same parametry, co pozostałe dorny z serii. Niemniej jest coś, co go wyróżnia i sprawia, że dzisiaj jest to dron do zadań specjalnych. Mowa o kamerze termowizyjnej i całym związanym z nią systemie.

Kamera termowizyjna to szansa na analizę przestrzenii również w warunkach ograniczonej widoczności. Rozdzielczość tej kamery to 640 x 512. Jest zdolna do pomiaru temperatury na dwa sposoby: obszarowo i punktowo. Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w bardzo szeroką paletę kolorów i izotermy. W przypadku zbyt dużego wzrostu temperatury, czujnik uruchamia odpowiedni alert. Warto w tym miejscu wspomnieć też o opcji podzielonego ekranu. Możesz jednocześnie obserwować widok z kamery standardowej i termowizyjnej. W tym przypadku możliwe jest wykonanie 28-krotnego zoomu.

Poręczny i wydajny DJI Mavic 3 Thermal

Ze względu na swoje przeznaczenie, dron DJI Mavic 3 Thermal powinien być niewielki i poręczny. Potrzeba jego wykorzystania może zajść w każdej chwili. W wielu przypadkach może też być konieczne zabranie go ze sobą w trasę. Producent postarał się, aby dostarczyć sprzęt prosty w transporcie i niezwykle wygodny w użytkowaniu. Po złożeniu najdłuższy bok sprzętu liczy nieco ponad 20 cm, a po rozłożeniu jest to zaledwie niecałe 35 cm. Jednocześnie waga całkowita sprzętu, liczona wraz ze śmigłami, to zaledwie 920 g. Jako maksymalną wagę sprzętu producent podaje wartość 1050 g. W pełni funkcjonalny, nowoczesny dron o wadze około 1 kg? To zdecydowanie wyjątkowe zjawisko!

Prawdopodobnie spodziewasz się, że skoro DJ Mavic 3 Thermal jest mały i lekki, posiada niewielką i mało wydajną baterię. Nic z tych rzeczy! Bateria umożliwia użytkowanie sprzętu nawet przez 45 minut. Co więcej, urządzenie ładuje się bardzo szybko i to nawet bezpośrednio z drona. Oczywiście istnieje też możliwość skorzystania z Hub-u.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://megadron.pl/pl/products/dji-mavic-3-thermal-26986.html

Inne ważne parametry

Na uwagę zasługuje na pewno jakość obrazu dostarczanego przez kamerę zamontowaną w dronie DJI Mavic 3 Thermal. Zarówno kamera szerokokątna, jak i z teleobiektywem, zapewniają rozdzielczość 4K. Dostępny jest aż 8-krotny zoom cyfrowy i 56-krotny zoom w wersji hybrydowej. Co więcej, sprzęt został wyposażony w aż 4 anteny O3 Enterprise Transmission. Dzięki temu zachowuje najwyższą stabilność nawet w trudnych warunkach.

Dron DJI Mavic 3 Thermal to sprzęt przeznaczony między innymi dla straży pożarnej i służb ratowniczych. Dlatego też został wyposażony w głośnik, umożliwiający nadawanie komunikatów. Mowa o dronie, któremu przychodzi pracować w bardzo trudnym terenie. Właśnie z tego względu posiada on dookólny system wykrywania przeszkód. Co więcej, nie ma martwego pola, przez co dron w każdych okolicznościach porusza się bez trudu i w pełni bezpiecznie.

/artykuł sponsorowany/

Reklama