Detoks alkoholowy – farmakologia przeciwko alkoholizmowi

Chociaż w Polsce nie spożywa się najwięcej alkoholu, jeśli chodzi o państwa europejskie, to nadal stereotyp Polaka pijącego nie został zapomniany. Statystyczny obywatel w sumie dostarcza do organizmu ponad 11 litrów czystego alkoholu w ciągu 365 dni. Jest to niewiele więcej niż 12 litrów, czyli ilość, która w opinii Światowej Organizacji Zdrowia świadczy o degradacji społecznej.  Walka z chorobą alkoholową nie jest łatwa, ale obecne metody farmakologiczne dają wiele możliwości. Jednym z zabiegów jest detoks alkoholowy. 

Detoks alkoholowy – sposób na przerwanie uzależnienia

Próba rozpoczęcia leczenia choroby alkoholowej zawsze wiąże się ze zrozumieniem, że problem alkoholowy faktycznie istnieje. Jego pogłębianie się można zahamować poprzez wykonanie detoksu alkoholowego w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, czy też Łodzi. Zwykle odtrucie alkoholowe ma miejsce w początkowej fazie leczenia, ponieważ poprawia stan zdrowia i likwiduje następstwa alkoholizmu. Dokonuje zmian nie tylko pod względem fizycznym, ale również psychicznym. Ze względu na to, że skutki picia alkoholu zostają usunięte po odbyciu detoksu alkoholowego,  płyn etylowy nie decyduje dalej o zachowaniu oraz myślach człowieka. Często pada pytanie, dlaczego alkoholicy są agresywni i impulsywni. Przede wszystkim główny powód stanowi zanik alkoholu we krwi, a detoks alkoholowy sprawia, że stan trzeźwości następuje stopniowo i rozchwianie psychiczne jest zminimalizowane. Choroba alkoholowa, jak i jej leczenie to trudny etap życia nie tylko dla samych alkoholików, ale również ich rodzin. Detoks alkoholowy jest zatem ukojeniem również dla najbliższych, gdyż nie są już narażeni na niezrozumiałe zachowanie osób uzależnionych.

Przeprowadzanie zabiegu detoksu alkoholowego w Warszawie

Detoks alkoholowy w Warszawie odbywa się według konkretnej procedury, jednakże podczas każdego zabiegu są pewne różnice w przebiegu odtrucia alkoholowego. Wszystko zależne jest w pełni od zdrowia człowieka oraz jego stanu psychicznego. Odpowiednie dopasowanie detoksu alkoholowego do sytuacji decyduje o jego skuteczności. Im lepszy efekt, tym bardziej prawdopodobne, że leczenie będzie kontynuowane. Ulga pod względem fizycznym oraz mentalnym z pewnością zwiększa motywację do walki o stałą abstynencję. Jakie substancje zapewniają efektywność detoksu alkoholowego? Są to witaminy, sole mineralne, elektrolity oraz mikro i makroelementy, czyli same naturalne leki, niewywołujące zagrożenia dla organizmu. Lekarze aplikują je dożylnie z pomocą wcześniej przygotowanej kroplówki. Robią to dopiero po wywiadzie medycznym, gdyż tylko w ten sposób znają wszystkie parametry życiowe, oceniają stan zaawansowania problemu i weryfikują, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania detoksu alkoholowego. Zabieg nie wywołuje skutków ubocznych, ponieważ personel medyczny monitoruje stan zdrowia leczonej osoby w trakcie odtrucia alkoholowego.

Detoks alkoholowy – cena leczenia

Okazuje się, że nawet jeden kieliszek, który wynosi więcej aniżeli dopuszczalna dzienna dawka, może skrócić długość życia o 15 minut. Alkohol odbiera człowiekowi wszystko to, co cenne, lecz stopniowo może się to poprawić po detoksie alkoholowym. Cena za odtrucie alkoholowe to minimum 600 zł. Ulega powiększeniu, gdy przerywany jest ciąg alkoholowy. W takiej sytuacji wykonuje się bardziej intensywny i dłuższy detoks alkoholowy. W Warszawie i innych klinikach w Polsce odtrucie alkoholowe trwa od kilku do kilkunastu godzin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.