Demonstracja: Wolne Polki-Wolna Polska

Demonstracja: Wolne Polki-Wolna Polska.

Ograniczanie możliwości decydowania o swoim ciele to atak na podstawowe prawa i wolności. Blokowanie dostępu do antykoncepcji awaryjnej uderza w naszą godność. Powoływanie się na klauzulę sumienia przy wypisywaniu recept czy w aptece jest naruszeniem przepisów i praw pacjentek. 

W tak wrogiej kobietom atmosferze nie zamierzamy milczeć! Zgromadzimy się 24 września pod Sejmem, by żądać praw reprodukcyjnych, a przede wszystkim dostępu do legalnej i bezpiecznej aborcji. Każdego roku około 150 tysięcy Polek dokonuje terminacji ciąży za granicą lub w podziemiu aborcyjnym. Nierzadko w groźnych warunkach. Wiele z nich sięga po tzw. metody domowe, które narażają ich zdrowie, nawet życie. Mówimy zdecydowanie – „dość upokarzania Polek, dość naszego milczącego cierpienia”! Domagamy się zmiany prawa antyaborcyjnego i nie spoczniemy, dopóki nie odzyskamy pełni praw reprodukcyjnych. Mamy prawo we własnym kraju być traktowane z szacunkiem i z troską o nasze zdrowie.

Chcemy okazać nasze poparcie dla projektu inicjatywy obywatelskiej Ratujmy Kobiety. Pragniemy europejskich standardów prawa w dziedzinie świadomego rodzicielstwa i zdrowia – legalnej i bezpiecznej aborcji, rzetelnej edukacji seksualnej, opieki okołoporodowej, badań prenatalnych, regulacji stosowania klauzuli sumienia.

Demonstracja wpisuje się również szeroką kampanię CIVICUS: World Alliance for Citizen Participation (Światowego Sojuszu na rzecz Wspierania Inicjatyw Obywatelskich). Globalna akcja „Speak!” oddaje głos tym, którzy protestują przeciw bezprawiu i wspólnie walczą o sprawiedliwą przyszłość dla wszystkich.

Na scenie wystąpią przedstawicielki i przedstawiciele organizacji, inicjatyw i partii zaangażowanych w zbieranie podpisów.

Głos zabiorą gościnie specjalne – pisarka Olga Tokarczuk oraz aktorki Maja Ostaszewska i Katarzyna Kwiatkowska.

Muzycznie towarzyszyć nam będą: Chór Czarownic, Wściekłe Polki z bębniarzami Spółdzielni Hałasu i didżejka Praktyczna Pani.

Na zakończenie demonstracji Natalia Przybysz i Krzysztof Zalewski nagrodzą nas półgodzinnym koncertem.

Przyjdź i wysłuchaj naszych gości(ń), poskanduj i pośpiewaj! 

Zapraszamy wszystkie organizacje, inicjatywy i partie polityczne, które podzielają nasze poglądy i opowiadają się za prawem kobiet do legalnej aborcji (akceptujemy bannery).

24 września 2017, godz. 14:00

Miejsce: pod Sejmem Rzeczypospolitej

https://www.facebook.com/events/341568116300950/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.